spot_img

Kra Thum: Čo je to? 

Ak ste už počuli o kra thum alebo ako sa mu tiež hovorí, Mitragyna hirsuta a Mitragyna javanica, určite vás zaujíma, čo to vlastne je. Kra thum je rastlina, ktorá pochádza z juhovýchodnej Ázie. Často sa zamieňa s kratomom. Avšak kra thum je úplne iná rastlina s niekoľkými inými vlastnosťami. V tomto článku sa budeme venovať tomu, čo je kra thum a v čom sa líši od kratomu.

Mitragyna hirsuta

Mitragyna hirsuta, často nazývaná „Kra Thum Khok„, je ker, ktorý nájdete v oblastiach, ako sú:

  • Thajsko,
  • Vietnam,
  • Kambodža,
  • Laos.

Jeho listy a kôra boli používané tradičnou medicínou po stáročia. Tento ker sa v podstate rovná klasickému kratomu vo svojich vlastnostiach, ale má menej silné účinky. Mitragyna hirsuta má ako kratom, účinky stimulantov, bolesť, protizápalové a sedatíva.

Pôvod tejto rastliny siaha do čias starovekého Ríša Khmer, ktorého územie zahrnovalo veľkú časť juhovýchodnej Ázie. V týchto dobách bola rastlina používaná proti bolestiam a chorobám, ale aj ako sedatívum a stimulant. Miestni obyvatelia si uvedomili, že má účinky podobné ako klasický kratom, ale bolo od neho miernejšie a tak sa stala populárnou náhradou klasického kratomu

Mitragyna javanica

Táto rastlina sa vyskytuje najmä v Indonézii, Malajzii a na Filipínach a je známa svojimi liečivými vlastnosťami a používa sa ako prírodná alternatíva vyššie uvedeného kra tomu. Extrakt z Mitragyna javanica sa používa na zmiernenie bolesti a zápalu a má aj sedatívne účinky, čo znamená, že sa používa ako prírodný prostriedok na zmiernenie úzkosti a stresu. Vďaka svojim pozitívnym účinkom na ľudský organizmus a možnostiam využitia sa Mitragyna javanica stáva čoraz obľúbenejšou alternatívou tradičnej západnej medicíny

Rozdíly mezi Javanica a Hirsuta:

Oba druhy majú podobné vlastnosti, ale je dôležité si uvedomiť, že Mitragyna javanica neobsahuje mitragynín, takže nie je rovnako účinná ako kra thum khok. Pokiaľ ide o dávkovanie Mitragyna javanica a Mitragyna hirsuta, nedostávajú sa na rovnaké úrovne alkaloiov, ako pri iných druhoch Kra thumov. Preto je potrebné ich dávkovať vyššie, aby dosiahli obdobný účinok. 

Mitragyna javanica môžete nájsť v mnohých online predajcoch a lôžkoviciach, ktoré predávajú kra thum. Mitragyna Hirsuta je však niekedy ťažšie nájsť v komerčnej forme, pretože rastlina nie je taká rozšírená. Existujú však online obchody, ktoré ponúkajú Mitragyna Hirsuta vo forme prášku. Ako napríklad Kratomit.sk.

Mitragyna javanica a Mitragyna hirsuta môžu byť skvelými alternatívami ku kratomu. Avšak, je dôležité si pamätať, že nie sú takými silnými ako kratom a obsahujú len časť z jeho účinných látok. Pred použitím sa vždy poraďte s odborníkom na základe vašich individuálnych potrieb. A pamätajte, každý organizmus je iný, preto nie je dobré presadzovať jednu vec pre všetkých.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články