spot_img

Buďte moderné gastro zariadenie. Myslite na ekologický prístup a odlíšte sa od konkurencie

Nejedno gastro zariadenie si uvedomuje zmenu a progres, ktorým táto doba prechádza. Zodpovedné podniky postupne prechádzajú na ekologické varianty rôznych produktov. Viete, ako byť ekologickou prevádzkou?

Zmena chovania spotrebiteľa sa odrzkadľuje takmer v každom smere. A čo sa gastronómie týka, to platí dvojnásobne. Ľudia sú vyberaví, potrpia si na kvalitu a najmä chcú ísť s dobou. Okrem toho, že myslia na seba a svoje pohodlie, začali sa orientovať aj na svet okolo seba. Najmä čo sa týka ekologického hľadiska. A preto nejedno gastro zariadenie muselo svoju ponuku a servis prispôsobiť novodobému trendu.

Ekologické hľadisko nie je len módnym výstrelkom a trendom. Okrem ľudí, ktorým záleží na planéte, na ktorej žijú, si toho uvedomujú aj dôležité inštitúcie. Vznikajú nové zákony o jednorazových obaloch. A tak, keď sa rozhodnete prejsť na šetrnejšie gastro vybavenie z ľahko rozložiteľných materiálov už teraz, nielenže budete trendy, ale aj sa vyhnete starostiam, ktoré by vás čakali neskôr. Jednorazové plasty budú čoskoro zakázané a vy tak budete pripravení vopred.

Ekologická prevádzka a moderné gastro vybavenie

Niekedy stačí naozaj málo a zmena je naozaj veľká. Najmä, čo sa týka ekologického hľadiska, aj malý krok pre človeka môže znamenať veľký krok pre ľudstvo. A preto by sme sa mali snažiť zlepšovať a menej zaťažovať našu planétu každý deň. Ako gastro zariadenie máte oveľa značnejší vplyv ako obyčajný človek. Poradíme vám, čo všetko môžete urobiť preto, aby ste zlepšili svoju prevádzku z tohto pohľadu.

U mnohých zákazníkov stúpnete a budú k vám chodiť ešte radšej. Iní ekologicky zameraní si možno radšej objednajú od vás, lebo vedia, že zanechajú menšiu ekologickú stopu. A naviac vy môžete mať zo seba lepší pocit. V prípade, že neviete ako začať, poradíme vám.

Aj malá zmena vie pomôcť

Je vaše gastro zariadenie tak flexibilné, že ponúka aj rozvoz? V tom prípade, ak používate ešte plastové obalové materiály, je na čase ich vymeniť. Možností máte naozaj veľa. Eko obaly z papieru, cukrovej trstiny alebo z iného ekologicky vhodnejšieho materiálu sú prvým bodom na zlepšení vašej prevádzky. Nemusíte sa báť, že papierové obaly by neboli tak pevné a odolné ako tie plastové. Dnešní výrobcovia si dávajú naozaj záležať. A tak jednoducho aj polievku preveziete v papierovej miske.

S rozvozom alebo jedlom súvisí okrem gastro obalov aj riad. Zákazníci si veľakrát k zabalenému jedlu vyžiadajú aj príbor. Vymeňte plastový príbor za drevený riad. Je to ekologickejšie a ľahšie separovateľnejšie.

Ekologické obalové materiály nie sú jediné, ktoré vám pomôžu zmeniť vašu prevádzku na ekologickejšiu. Plastové slamky vymeňte za papierové alebo kovové. Jedálny lístok tlačte na recyklovaný papier alebo ho jednoducho vymeňte za QR kód. Dnes má chytrý telefón takmer každý, online menu nie je takým problémom. Vy sa vyhnete neustálemu tlačeniu nových jedálnych lístkov, rýchlu zmenu spravíte jednoducho online. Jednorázové obrúsky vymeňte za tie, ktoré môžete pravidelne vyprať a použiť znova.

Spôsobov, ako šetriť planétu je naozaj veľa. Niekedy ani nemusíte robiť žiadnu radikálnu zmenu. Ekologické obalové materiály, kvalitné gastro vybavenie, ktoré je z recyklovaných materiálov alebo sezónne potraviny. Aj tým, že v kuchyni budete používať potraviny, ktoré sú dostupné v danom období, napríklad na záhrade – tým tiež dokážete chrániť našu Zem. Riešení, ako byť ekologickejší je veľa, len treba začať.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články