spot_img

Letné Krkonoše lákajú na aktívnu dovolenku

Napriek tomu, že naša krajina nie je obdarená morom či veľhorami, stojí za to navštíviť hory našich susedov. A to nielen v zime za lyžovaním, ale aj v lete za turistikou.

Krkonoše ponúkajú veľké množstvo jedinečných cieľov a divov. Najznámejším a najnavštevovanejším je najvyšší vrchol Sněžka. Na tú sa dá vybrať z niekoľkých smerov a aj pre tých, čo nie sú úplne fanúšikmi pešej turistiky, je dosiahnuteľná vďaka kabínkovej lanovke. Ak si ale chcete dať počas svojej letnej dovolenky v Krkonošiach do tela, môže vyraziť na vrchol pešo. Pretože sa Snežka nachádza v najvyššom ochrannom pásme, bicykel nechajte tentoraz doma. Na vrchol vedie niekoľko ciest rôznej dĺžky a náročnosti. Najkratšia a zároveň najstrmšia cesta je z Pece pod Sněžkou Obrím dolom. Cestou môžete stretnúť bývalú baňu Kovárna a odmenou za náročnejší výstup sú nádherné výhľady na strmé steny Obrej bane, ktorá je inak neprístupná. Na samotný vrchol kráľovnej hôr môžete z Obrieho sedla zvoliť náročnejšiu cestičku vedúcu kľukato priamo k vrcholu, alebo odpočinkovejšiu a pozvoľna stúpajúcu dláždenú cestu po úbočí. Najrýchlejšia a najpohodlnejšia cesta nahor je samozrejme lanovkou. Cestu turistom skracuje už od roku 1949, v roku 2013 prešla modernizáciou, kedy bola pôvodná sedačková lanovka nahradená modernými kabínkami.

Aby ste si mohli dostatočne vychutnať krásy našich najvyšších hôr, je dobré myslieť aj na ubytovanie v Krkonošiach. Pohodu ako v druhom domove so všetkým, čo k nej potrebujete, si môžete vychutnať v klasickej drevenici Šípková. Tá je postavená pri potoku na svahu Čiernej hory a zariadená je replikami pôvodného nábytku. Dojem pobytu ako u babičky je umocnený kachľovou pecou s možnosťou spaním za pecou. Unavené svaly zrelaxujete vo vonkajšom bazéne či v drevenej vani v podkroví a pri večernej káve vás očarí pokoj a výhľady do okolia.

Krkonoše sú obľúbené nielen v zimných mesiacoch, aj v lete je to tu prekrásne. V najteplejšom počasí vás príjemne schladí tieň lesov a pokoj pre odpočinok nájdete na brehoch riek a horských potokov. Rozkvitnuté a voňajúce lúky sú neodolateľnou pozvánkou na oddych pred ďalšími športovými výkonmi.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články