spot_img

Čo môže signalizovať silná bolesť žalúdka počas noci?

Kedy spozornieť?

Bolesť žalúdka môže byť spôsobená jeho podráždením nevhodnou stravou či rýchlou konzumáciou jedla. Váš žalúdok môže citlivo reagovať aj na zvýšený príjem alkoholu. V takomto prípade však bolesť prichádza v krátkom časovom odstupe od konzumácie a podráždený žalúdok príznaky dáva najavo hneď. Po istej dobe nepríjemnosti doznejú bez vážnejších následkov. Spôsob, akým sa vyhnúť spomínaným problémom je v prvom rade vyvážená a zdravá strava, ako aj správne stravovacie návyky.

Spozornieť by ste však mali vtedy, ak bolesť žalúdka pretrváva dlhodobo a nie je spojená s príjmom stravy. Bolesť žalúdka môže v takom prípade signalizovať vážne zdravotné ťažkosti akými sú žalúdočné vredy alebo vredy dvanástnika. Jedným z prejavov týchto vredov je bolesť žalúdka nielen po jedle, ale aj nalačno a v noci.

Inými príznakmi žalúdočných vredov môže byť nechutenstvo alebo úbytok na váhe. Ničím neobvyklým nie je ani únava a ospalosť, nutkanie na vracanie či samotné vracanie. Ak trpíte podobnými ťažkosťami, mali by ste vyhľadať odbornú pomoc. Nezabudnite ale, že budete potrebovať zdravotné poistenie. Bez neho sa môže všetky vyšetrenia pretiahnuť na dlhší čas.

Čo stojí za žalúdočnými vredmi?

Jednou z najčastejších príčin vzniku žalúdočných vredov je baktéria helikobakter pylori, ktorá sa usádza na stenách sliznice žalúdka a dvanástnika a oslabuje ich. Okrem žalúdočných vredov môže stáť aj za takými vážnymi ochoreniami, akými sú gastritída alebo zápal žalúdka, či dokonca rakovina.

Za vznikom vredov žalúdka alebo dvanástnika môžu stáť aj iné faktory. Príkladom môže byť pitie kávy nalačno, nadmerné alebo dlhodobé užívanie liekov či stres.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články