spot_img

Bylinky, ktoré vám pomôžu pri žalúdočných problémoch

Bolesti žalúdka sú také bežné, že ich v tej či onej chvíli zažije naozaj každý. Existujú desiatky dôvodov, prečo vás môže bolieť brucho. Pokazený žalúdok môže vyplynúť z najrôznejších vecí od stresu a stravy až po vážnejšie záležitosti, ako je syndróm dráždivého čreva, celiakia alebo rakovina hrubého čreva. Väčšina príčin však nie je vážna a príznaky rýchlo odznejú. Vo všeobecnosti nie je potrebné hľadať pomoc ďalej ako vo vašej kuchyni.

Zázvor

Zázvor sa používa od staroveku pri bolestiach žalúdka a veda dokazuje, že skutočne môže pomôcť. Zázvor je prírodný protizápalový prostriedok a možno ho konzumovať v rôznych formách – cukrík, kapsule alebo ako čaj, ale čerstvý koreň zázvoru je najlepší, keď sa chcete zbaviť bolesti žalúdka.

Na nevoľnosť od žalúdka vám pomôže aj čisto prírodné zázvorové pivo. Zázvor obsahuje  vitamíny A, B, C, E a minerály sodík, horčík, vápnik, železo a draslík, vďaka čomu podporuje prírodnú obranyschopnosť organizmu a posilňuje imunitu.

Harmančekový čaj

Šálka harmančekového čaju môže pomôcť zmierniť bolesť podráždeného žalúdka tým, že pôsobí protizápalovo. Tieto protizápalové vlastnosti pomáhajú uvoľniť svaly žalúdka, čo môže znížiť bolesť kŕčov.

Mäta pieporná

Mentol v listoch mäty piepornej sa po stáročia používa ako prírodný prostriedok proti bolesti na pomoc pri žalúdočných problémoch. Ak sa počas oslavy alebo sviatkov prejete, uvarte si šálku mätového čaju, dajte si mätovú žuvačku alebo pepermintový cukrík. Nasledujúcich pár dní vám môže pomôcť detoxikácia organizmu.

Mnohé príčiny bolesti žalúdka sa dajú ľahko liečiť doma. Ak však máte pretrvávajúce problémy alebo náhly nástup závažných symptómov, neváhajte navštíviť vášho lekára.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články