spot_img

Chýba vo vašej kuchyni food processor? Poradíme vám, ktorý je ten najlepší pomocník do domácnosti.

Zvažujete kúpu nového kuchynského pomocníka? Food processor je skvelá voľba, prezradíme, ktorý je ten najlepší a akými vlastnosťami by mal processor disponovať.

Varenie a pečenie vie zabrať veľké množstvo času. Najmä, ak prídete unavení z práce a nechce sa vám, tieto dve činnosti nie sú vôbec lákavou aktivitou. Avšak nemôžeme všetkých hádzať do jedného vreca, pre niektorých je varenie a pečenie relax a činnosť ako sa odreagovať. Či už to je tak, že kuchyni sa naozaj vyhýbate alebo v nej trávite veľké množstvo času, moderné kuchynské spotrebiče vám vedia uľahčiť množstvo zložitých činností.

Takýmto šikovným spotrebičom je ajfood processor. Food processor je kuchynský spotrebič, ktorý vám uľahčí kuchynské práce ako je sekanie, efektívne miešanie, krájanie, strúhanie, mixovanie a mletie potravín. Je to vďaka výkonnému motoru, ktorý má spotrebič v sebe zabudovaný a nožom, ktoré sa otáčajú s vysokou rýchlosťou a vytvárajú týmto spôsobom potrebný výkon na spracovanie potravín.

Vďaka popredným vlastnostiam processoru dokáže variť rýchlo a ľahko. Jednoduché a rýchle spracovanie potravín vám pomôže najmä pri príprave jedál ako sú napríklad polievky, omáčky, krémy, cesto, ale aj na strúhanie syrov, zeleniny, ovocia a orechov.

Aký je rozdiel medzi kuchynskými robotmi a food procesorom?

Pre mnohých sú neodmysliteľnou súčasťou domácností práve kuchynské roboty. Roboty aj procesory majú množstvo spoločných vlastností a obidva kuchynské spotrebiče veľmi uľahčujú činnosti a prácu v kuchyni.

Hlavný rozdiel je v tom, že kuchynské roboty majú väčšiu kapacitu ako food processory, čo znamená, že sú schopné pripravovať väčšie množstvo potravín naraz. To znamená, že roboty sa hodia najmä pre tých, ktorí sa chystajú pripravovať väčšie objemy jedál. Pokiaľ si chcete navariť len pre seba a partnera alebo pre menšiu rodinu, bohato vám postačí aj food processor.

Ďalším rozdielom je multifunkčnosť spotrebiča. Ako sme už spomenuli food processor dokáže toho veľmi veľa. Kuchynský robot si však dokážete pomocou nadstavcov premeniť na rôzne iné kuchynské spotrebiče a je teda multifunkčnejší.

A veľký rozdiel je aj v cene. Food processor je určite cenovo výhodnejší, keďže ponúka menej rozšírení a menšiu kapacitu. Pokiaľ však neplánujete variť ako profesionál a pre celú veľkú rodinu, určite si s procesorom vystačíte.

Aký food processor je najlepší?

Pri kúpe tohto kuchynského spotrebiča je dôležité sa na nákup poriadne pripraviť. Určite si priority a očakávania, čo chcete kúpou dosiahnuť. Na základe toho si dokážete spraviť užší výber spotrebičov, ktoré by vám vyhovovali.

Medzi popredných výrobcov food processorov a kuchynských robotov je výrobca Kenwood. Kenwood sa na trhu pohybuje dlhé roky a okrem kvalitných materiálov sa naučil, čo ľuďom skutočne vyhovuje a ako by mal vyzerať praktický spotrebič do domácnosti.

Food processor Kenwood Multripro FDP22

Kenwood Multipro FDP22 je food processor, ktorý ponúka široké možnosti spracovania potravín v jednom zariadení. Má výkonný motor s výkonom 750 W a 2 rýchlosti, ktoré umožňujú prispôsobiť ho konkrétnemu typu potraviny a požadovanému výsledku. Vďaka týmto prémiovým vlastnostiam si poradí s potravinami veľmi rýchlo a vám ušetrí kopec času strávený krájaním, miešaním či strúhaním.

Naviac jeho súčasťou je vychytávka MultriproGO, čo je doplnok pre tento model, ktorý umožňuje používanie food processoru kdekoľvek a kedykoľvek. Doplnok obsahuje odnímateľnú 0,5-litrovú nádobu na mixovanie s nôžom z nehrdzavejúcej ocele a dvojicou odnímateľných piestov na mixovanie a miešanie. To znamená, že si chutné smoothie alebo akýkoľvek iný pokrm môžete pripraviť naozaj kdekoľvek.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články