spot_img

Zateplite vaše podkrovie pomocou obľúbených PIR panelov!

Spoznajte PIR panely

PIR panely sú sendvičové panely, ktoré tvoria dve základné časti. Jednou z nich je izolačné jadro z polyizokyanurátovej peny v kovovom opláštení. Izolačné vlastnosti PIR panelov sa odvíjajú od hrúbky spomínaného jadra. Tieto sendvičové panely sa štandardne vyrábajú s hrúbkou izolačnej vrstvy v rozmedzí od 20 až do 240 milimetrov. Výhodou izolačného jadra z polyizokyanurátovej peny s hustotou 30 kg/m3 je fakt, že poskytuje kvalitné zateplenie aj pri menšej hrúbke. Aj vďaka tomu je možné PIR panely inštalovať nielen na steny v exteriéri alebo interiéri, ale aj na strechy a krovy.

Odolný materiál

PIR panely sú navyše veľmi odolným izolačným materiálom. Aj napriek tomu, že sú ľahké a pri hrúbke 120 milimetrov vážia 3,6 kg/m, nie sú náchylné na poškodenie a deformáciu. Okrem toho sú odolné aj voči vode. Absorpcia vody PIR panelov sa pohybuje v hodnotách menších ako 2 %. PIR panely sú tiež odolné voči škodcom, ako aj plesniam a baktériám.

V neposlednom rade sú PIR dosky ohňovzdorné a samozhášavé, vďaka čomu sú častou voľbou pri zateplení striech a krovov. A práve odolnosť voči ohňu odlišuje PIR panely a PUR panely.

Ich inštalácia je jednoduchá a je možné ju vykonať aj bez odbornej pomoci. PIR panely sú navyše flexibilné nielen čo sa týka rozmerov, ale aj možností montáže. Inštalovať ich môžete pod krovom aj na krove.

Pri správnej izolácii podkrovia sendvičovými panelmi dokážete zabrániť zbytočným tepelným únikom a znížiť tak náklady na energie. Okrem financií budete navyše šetriť aj životné prostredie znížením uhlíkovej stopy vašej domácnosti.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články