spot_img

Viete, ktoré kávovary sú lepšie, tie s mlynčekom alebo tie s externým mlynčekom?

Kávovary sa stali bežnou súčasťou domácností. Preferujete mletie kávy priamo pomocou kávovaru alebo externé mletie? Prezradíme vám výhody jedného aj druhého.

Káva, tento lahodný nápoj je pre niekoho nutnosťou, bez ktorej si nevedia predstaviť deň. Iní si ju zase dajú len sporadicky, ale na kvalite si stále veľmi potrpia. Či už si deň bez kávy neviete predstaviť alebo si na nej pochutnáte len občas, dnes si môžete dopriať kvalitnú šálku kávy aj v pohodlí vášho domova. Inovatívne a kvalitné kávovary vedia pripraviť kávu ako z kaviarne.

Aby ste si vedeli naozaj užiť vašu šálku kávy kedykoľvek sa vám zachce, je dôležité pred kúpou si uvedomiť parametre kávovarov, ktoré očakávate a podľa nich by ste si mali kávovar vyberať.

V prvom rade je dobré si uvedomiť, čo od spotrebiču očakávate. Žijete rýchly život a nikdy nestíhate? Potom sú pre vás ideálneautomatické kávovary, ktoré spravia všetko za vás. Pokiaľ je pre vás príprava kávy rituál, potom sú pre vás ideálne pákové kávovary, kde máte celý proces prípravy vo vlastných rukách.

Podľa čoho si vyberať kávovar?

Existuje množstvo parametrov podľa čoho si vybrať ten správny kávovar. Prvý ako sme už uviedli je o určení priority fungovania kávovaru. Ďalším dôležitým aspektom je určiť si očakávania funkcionality. Pokiaľ ste espresso typ, postačí vám jednoduchší typ kávovaru bez napeňovača mlieka. V prípade, že si rade pochutnáte aj na cappuccine či latte, v tom prípade, by ste mali zvoliť kávovar s napeňovačom mlieka. Ak vlastníte kávovar bez napeňovača mlieka a občasne by ste si radi pochutnali aj na vyšľahanej mliečnej pene, vyrieši to externý napeňovač.

Rovnaký problém môžete riešiť pri mlynčeku kávy. Moderné kávovary majú v sebe zabudovaný mlynček na kávu, ktorý vám automaticky kávu pomelie. Napriek tomu, že mnohí si tento spôsob pochvaľujú, iní zase uprednostňujú externé mlynčeky.

Kávovar so zabudovaným mlynčekom alebo externým, ktorý je lepší?

Mlynček je základom úspechu k lahodnej káve. Na hrúbke a kvalite mletia kávy naozaj veľmi záleží. Hrúbka mletia kávy sa odzrkadľuje v chuti, pokiaľ nemáte kávu kvalitne pomletú môže byť vodová, horká alebo málo výrazná. Rovnako aj záleží na čerstvosti pomletia kávových zŕn.

Vzhľadom k tomu, že mletie je tak kľúčová činnosť, aby ste dosiahli vyváženú a lahodnú chuť kávy, prichádza otázka, ktorý mlynček je lepší? Ten zabudovaný v kávovare alebo externý?

Automatické aj pákové kávovary si môžete zakúpiť už so zabudovaným mlynčekom. Samozrejme, že kvalita mlynčeka záleží od kvality výrobcu. Pri kvalitných výrobkoch ako je napríklad De’Longhi môžete očakávať aj kvalitné mletie kávy s integrovanými mlynčekmi.

Výhodou týchto kávovarov je, tým že sú zabudované v tele kávovaru, nerobia takmer žiadny neporiadok. Nehrozí vám, upratovanie mletej kávy z kuchynskej linky a podobne.Zároveň skúsení výrobcovia vedia odhadnúť a priradiť správny pomer a výkon mlynčeka pre daný kávovar. Mletie si aj pri zabudovaných mlynčekoch viete nastaviť podľa vašich preferencií. Automatické aj pákové kávovary De’Longhi používajú vždy čerstvo namletú kávu pred každou jednou prípravou.

Výhodou externého mlynčeka na kávu je, že si ho vyberiete presne podľa vašich predstáv. Externý mlynček môžete využiť najmä pri pákových kávovaroch ale aj pri netradičnejších metódach prípravy kávy ako french press.

Odpoveď či je lepší mlynček zabudovaný alebo externý nie je a nikdy nebude jasná. Každej skupine vyhovuje niečo iné. A preto je dobré si uvedomiť, čo očakávate, koľko máte na prípravu kávy času a hlavne ako moc vám záleží na tom, koľko moci máte pri príprave kávy práve vy.

Na základe týchto parametrov a preferencií si viete určiť, čo je pre vás najlepšie.  A sami si odpoviete na otázku, či je lepší externý mlynček na kávu alebo ten zabudovaný.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články