spot_img

Stále na neho myslite? Takto zistíte, či je Opel Grandland ten pravý!

Investícia do nového auta je vždy veľkou udalosťou. Pre mnohých ide o jednu z najdrahších položiek v živote. S tým sa spájajú aj emócie a prichádza otázka: „vybral som si dobre?” Aby ste sa touto otázkou nemuseli viac zapodievať, máme pre vás zopár tipov. Tie vás utvrdia v tom, že vozidlo, ktoré si vyberiete je to najlepšie pre vás. Bude ním Opel Grandland?

Do škôlky alebo na preteky?

Správny výber vozidla je ako kúpa šiat. Môžete si kúpiť šaty na letné vychádzky po meste. Iné sú zas vhodné na ples či bál. Základ je poznať účel, na čo šaty alebo auto budete potrebovať. Budete s ním závodiť, jazdiť po teréne alebo ho chete na každodennú jazdu?

Ak plánujete rodinu, určite by ste mali zvážiť možnosť sedanu alebo SUV. Obe typy karosérií vám ponúkajú množstvo priestoru pre vás, vaše deti a pokojne aj zvieratá, bicykle či lyže. SUV je v tomto rozumnejšia voľba. Získate v ňom viac komfortu a batožinového priestoru.

Ak chcete vozidlo, s ktorým sa vytočíte v úzkych uličkách, hatchback je pre vás to pravé. Perfektný na nákupy, dochádzanie do práce, rozvoz detí či akúkoľvek inú činnosť v premávke. Zaparkujete s ním aj tam, kam by ste sa s SUV nevošli. Aj o tom je nový Opel Astra.

Topánky sa nekupujú podľa obrázku

Viete, čo majú spoločné nové topánky a nové auto? Aby ste si ich mohli zaobstarať, musíte si ich najprv vyskúšať. Ako inak zistíte, že vám perfektne sadnú jeho vlastnosti? Niekomu vyhovuje vozidlo s vyšším výhľadom, niekomu zas viac asistentov a tuhšie riadenie.

Vždy si pri kúpe vozidla vypýtajte testovaciu jazdu. Nezáleží, či ide o nákup z druhej ruky alebo o úplne nové auto od predajcu. Keď vám počas jazdy všetko sadne a budete sa cítiť, že s týmto vozidlom budete vymetať cesty. Pri tomto pocite zistíte, že ste našli to pravé.

Sledujete čerpacie stanice?

Žiadna reklama pri ceste nezaujme tak ako tabuľa s aktuálnymi cenami na benzínovej pumpe. Aj vy to máte odsledované tak, že viete, kedy cena stúpla či klesla o každý cent? Aká bola jeho cena pred pár rokmi? Ak áno, nasledujúci tip si pevne uchovajte v pamäti.

Pri výbere vozidla hrá veľkú rolu spotreba. Môžete si dopriať poriadne hlučný 6 či 8-válec ale potom by ste sa o cenu benzínu zaujímať nemali. Prečo? Pretože tankovať budete často a za nie malú sumu. No sa vám s naším úspornýmOpel Crossland nemôže stať.

Na druhú stranu, vozidlo, ktoré je úsporné vás dokáže odviesť s minimálnymi nákladmi. Ak si zvolíte hybridnú či plne elektrickú verziu, spotreba sa stane vaším priateľom. Žiadne vysoké náklady na pohonné hmoty vás už trápiť nebudú.

Pamätajte

Dnešné vozidlá vám dávajú nekonečno možností, ako si ich môžete prispôsobiť podľa vašich potrieb. Potrebujete informačno-zábavný systém? Nie je problém. Viac ozónovú klimatizáciu, elektricky vyhrievaný volant a sedadlá? V Opel Grandland je to samozrejmá vec.

Všetko ale niečo stojí. Ak sledujete cenovky vozidiel skôr ako zbadáte samotné vozidlo, nenechajte sa nachytať. Ceny sa často uvádzajú v základných verziách. Ak potrebujete pre svoje potreby lepšiu výbavu, s každým produktom sa cena o niečo zvýši.

Čo na to váš sused?

Máte niekoho vo svojom okolí, kto má rovnaké auto, po ktorom túžite aj vy? Určite sa ho opýtajte, čo sa mu na ňom páči a čo nie. Odporúčal by vám ho? Ľutuje jeho kúpu? Osobné odporúčanie má oveľa väčšiu hodnotu ako akákoľvek iná reklama či inzerát.

Pokiaľ nikoho takého nemáte, stále je tu ďalšia možnosť. Internet je plný recenzií na všetko možné. Od kaviarni, upratovacích služieb, detských hračiek až po konkrétne produkty ako sú aj autá. Čím viac objektívnych recenzií si prečítate, tým lepší názor si budete vedieť vytvoriť.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články