spot_img

Poznáte pravidlá zariaďovania interiéru?

Ako zariadiť interiér aby bol vkusný, nápaditý, príjemný a zároveň praktický? Ak sa budete držať našich pravidiel môžete svoj príbytok zmeniť na úžasné miesto, kde sa budete vy a aj vaši hostia cítiť vždy príjemne.

Stredobod miestnosti

V každej izbe je miesto, ktoré hneď pri vstupe upúta vašu pozornosť. Môže to byť napríklad veľké francúzske okno alebo krb. Okolo tohto miesta umiestňujte doplnky. Pokiaľ bývate v byte asi nič z tohto v izbe nemáte, ale môžete si ho vytvoriť. Namaľujte jednu stenu inou farbou, alebo na jej zvýraznenie použite tapety. Kombinácie stierky a tapiet v jednej miestnosti sa nemusíte obávať. Práve táto kombinácia je dnes in.

Nepárne čísla

Dekorácie ako ozdobné vankúšiky, dečky ale aj fotografie či obrazy zoskupte v nepárnom počte. Je jedno či budete mať 3, 5 alebo 7 vankúšikov dôležité je aby bol ich počet nepárny. Nepárny počet v priestore lepšie vyznie a upúta pozornosť.

Dodržte presné miery

Aj keď závesy a záclony kupujeme odhadom je lepšie ich presne vymerať. Rozdiel uvidíte okamžite. Závesy dlhé po zem miestnosť opticky zväčšia a dodajú jej dávku elegancie.

Ak máte v miestnosti koberec jeho veľkosť by mala byť taká veľká aby na ňom stál celý nábytok, prípadne konferenčný stolík (ak máte menší koberec len pod stolíkom).

Obrazy a fotografie umiestnite na stenu tak aby boli vo výške očí, teda okolo 160 cm nad zemou.

Pri výbere konferenčného stolíka sa riaďte sedačkou. Ideálna veľkosť tohto stolíka je 2/3 z veľkosti sedačky. Medzi stolíkom a sedačkou by mal byť priestor minimálne 30 cm.

Farby

Je pekné keď je miestnosť farebne zladená, ale určite nezariaďujte izbu v jednej farbe. Najlepšie je použiť tri farby. Dominantná, hlavná farba by mala tvoriť 60% miestnosti. Druhej farbe venujte 30% a poslednej farbe, ktorá by mala byť svetlejšia než dve predchádzajúce nechajte 10%.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články