spot_img

Porovnanie PureVPN verzus Norton Secure VPN: Ktorú z nich vybrať?

Aká VPN má lepšie parametre: PureVPN, alebo dáva väčší zmysel VeePN? Pomerili sme obe služby tvárou v tvár, obodovali ich a skóre je 8/10 ku 7,6/10.

Rýchlosť pripojenia PureVPN proti VeePN, Ktorá je lepšia?

Rýchlosť downloadu a uploadu je jedným z najdôležitejších parametrov, čo platí aj o PureVPN a VeePN.

V priemere sme pri prvej VPN namerali rýchlosť 123 Mb/s, priemerný download druhej VPN bol 119 Mb/s. Pure VPN sa ukázala byť o 4 Mb/s rýchlejšie v porovnaní s VeePN.

Upload PureVPN dosiahol 51 Mb/s. VeePN sme namerali hodnoty 76 Mb/s. Je tak o 25 Mb/s rýchlejšie.

Zisťovali sme tiež priemernú rýchlosť odozvy, pri prvej VPN bola 12 ms. U VeePN sme namerali priemerných 13 ms. Čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, takže PureVPN v porovnaní je o 1 ms horšie.

Skóre po prvej disciplíne PureVPN vs VeePN je zatiaľ 8/10 : 7/10.

Vie PureVPN streamovanie Netflixu?

Vysoká rýchlosť pripojenia je dôležitým parametrom pre odblokovanie Netflixu, PureVPN túto celkom dôležitú funkciu vie. Na odblokovanie stačí pri väčšine služieb VPN spustiť a vybrať krajinu, VeePN cudzojazyčný Netflix odomknúť vie.

S aktivovanou VPN je možné odblokovať aj skryté videá na YouTube, VeePN túto zručnosť zahŕňa. Druhá VPN funkciu odblokovania YouTube videí obsahuje.

Medzi ďalšie dôležité funkcie VPN patrí ochrana pred únikom DNS, multi-hop pripojenia a blokovanie trackerov. Napríklad Pure VPN poskytuje ochranu pred vyzradením DNS a VeePN pre príklad zahŕňa whitelisting.

V disciplíne „funkcie“ je tak skóre 7/10 : 7/10.

Ako sa darí Pure VPN v počte serverov a ponuke krajín?

Málo serverov sa môže negatívne prejaviť v rýchlosti, PureVPN uvádza 6500 serverov, v aplikácii VeePN sme napočítali 2800 serverov. Prvá z dvojice VPN tak ponúka o 3700 viac .

Oplatí sa sledovať aj počet krajín, ktorý u VeePN je 30. Porovnávaná VPN ich ponúka 42, teda o 14 menej. V tomto porovnaní teda prehráva.

Dôležitý je aj počet zariadení, ktoré môžu VPN súčasne používať a ktorých Pure VPN zvláda 10. VeePN povoľuje súčasne pripojiť 10 zariadenia. Výpočet ďalších parametrov nájdete v článku najlepšie VPN.

Aké platformy podporuje PureVPN a ktoré ponúka VeePN?

Pri výbere VPN je potrebné skontrolovať podporované zariadenia, Pure VPN vie platformu Android a pokrýva systém prístrojov iPhone, porovnávaná VeePN systém iOS pokrýva, zariadenie s Androidom štandardne dokáže chrániť.

Prevádzka VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť sídlo, čo platí aj o zdieľaní informácií o prevádzke so štátnymi orgánmi. PureVPN formálne vznikla na Britských Panenských ostrovoch. Firma prevádzkujúca druhú službu je registrovaná v Paname.

Rozhranie PureVPN nie je k dispozícii v slovenskom preklade, VeePN slovensky tiež lokalizovaná nie je.

Pri známkovaní podporovaných platforiem dosiahla Pure VPN známky 10/10, VeePN získala hodnotenie 10/10.

Predplatné PureVPN : VeePN

VeePN si možno zaobstarať od 1,67 € mesačne, druhú VPN si môžete objednať už za 2 € mesačne. Výsledné hodnotenie za pomer cena/funkcia je 7z 10, respektíve 6/10 pre druhú VPN z porovnania.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články