spot_img

Trendy v bytovom dizajne pre rok 2023

Možné si myslíte, že interiérový  dizajn nepodlieha trendom. Nie je to však pravdou. Bohémstvo s huňatým kobercom zo 70. rokov ustupuje okázalému excesu z 80. rokov, ktorý ustupuje minimalizmu 90. rokov. V roku 2023 sa snažíme hľadať interiérové riešenia, ktoré sú šetrné k nášmu zdravému rozumu aj planéte.

Výbuch farieb

Čo viac symbolizuje chuť do života ako pestrá paleta farieb? Biele a neutrálne interiéry upadajú do nemilosti pre veselšie odtiene, aj keď sa objavujú len v akcentoch. Ako spoločnosť pokračuje v oslave jednotlivca, vidíme, že minimalistický étos sa rozširuje za hranice jednoduchosti a užitočnosti a zahŕňa expresívnejšie prvky. Celobiely bytový dekor ustupuje do úzadia. Je dôležité pridať kontrast, teplo a rozmer do bielych miest, aby sme sa cítili živšie. Ak si chcete predsa len vo väčšej miere ponechať bielu farbu, ale nechcete sa cítiť ako v nemocnici, zvoľte jednu živšiu farbu, ktorá bude zdobiť vaše koberce, vankúše a tapety. Pridáte tak do interiéru prvok útulnosti. Interiéroví dizajnéri predpovedajú vzostup jemných, bledých odtieňov modrej a zelenej, ktoré sú bližšie k bielym. Pôsobia sofistikovane  a vytvárajú základ pre nové palety, ktoré nám poskytnú svieže plátna, na ktoré môžeme maľovať naše súčasné príbehy.

Remeselná výroba

Dôraz sa kladie na zdobený dekor, úctu k drevu a špeciálne prvky vrátane intarzie a ručne vyrezávaných detailov. Starostlivý proces ručnej práce v každej disciplíne od vývoja látok po doplnky a ručne tkané koberce je samozrejmosťou. Drevo sa môže vyskytnúť na vašom nábytku alebo bude z neho vyrobená podlahová krytina.

Staré je opäť nové

Náklonnosť k majstrovskému remeslu je poháňaná aj túžbou po individuálnom vyjadrení. Spotrebitelia už nemajú záujem o zladené priestory a zladené nábytkové zostavy. Radšej jednoducho začlenia do svojich priestorov jedinečné kúsky, dedičstvo alebo šetrné nálezy, ktoré milujú. Nájdenie a vlastnenie svojho osobného štýlu je posilnené, najmä v interiéroch. Jedná sa o tzv. vintage štýl, keď sa snažíte danej veci vdýchnuť druhý život. Môže sa jednať o nábytok, ale aj parkety, ktoré sa určite neoplatí vymieňať, ale len obrúsiť a nalakovať.

Rok 2023 prinesie v bytovom dizajne zmeny. Začneme si ceniť individualitu a jedinečnosť jednotlivých kúskov nábytku, dôjde k ústupu bielej farby a vdýchneme život starým veciam.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články