spot_img

Populárne Fiat Tipo sa vracia na scénu


Fiat Tipo je populárnym vozidlom už z 80. rokov. Teraz tento model zažíva renesanciu. Prečo patrí stále k obľúbeným?

Fiat Tipo sa vracia v novom „kabáte“

Pôvodne išlo o päťdverový hatchback postavený na úplne novej platforme, išlo o nástupcu nástupcu Fiatu Ritmo. Fiat Tipo na trh prišiel s jasnou filozofiou: Ponúknuť veľkú úžitkovú hodnotu za menej peňazí. Ide tak o ideálny automobil hlavne pre dôchodcov a pre rodiny.

Táto verzia sa vyrábala medzi rokmi 1988 až 1995. Od roku 2015 je k dispozícii v celkom 3 karosárskych verziách pod názvom Fiat Egea a výroba prebieha v Turecku. Ciele tak na cenovo citlivých zákazníkov, ktorí hľadajú vhodné auto v segmente C. V novej verzii sú k dispozícii zážihové motory s objemom 1,4 litra a vznetový motor Multijet s objemom 1,6 litra.

Čo sa týka technických parametrov, špecifikácie uvádzajú:

  • dĺžka: sedan 4532
  • šírka: 1780 mm
  • výška: 1480 mm
  • rázvor: 2637 mm

Aká je nová verzia Fiatu Tipo

Automobil ponúka nijako inovatívny dizajn, čo sa týka aj celkového poňatia prístrojovej dosky. V zásade však pôsobí interiér veľmi zastaralo. Napriek tomu si vozidlo zachováva pomerne pevný dojem a ponúka solídnu úroveň odhlučnenia a jeho podvozok vykazuje vynikajúce vlastnosti hlavne na nekvalitných cestách.

Dá sa povedať, že sa jedná o stále ešte veľmi „pohodovo“ poňaté vozidlo, ktoré poteší hlavne užívateľov zvyknutých na prevádzku bez asistentov a ďalších funkcií. Automobil vsádza na technologické výstrelky, pýši sa ale užívateľskou prívetivosťou a funkčnosťou. Čo sa týka aj ďalšieho riešenia interiéru, vo vnútri zaujme aj svojou priestrannosťou. Sedan v základe ponúka batožinový priestor s objemom celkovo veľkorysých 520 litrov. Vďaka tomu ľahko pojme všetku batožinu.

Zmieriť sa ale budete musieť s celkovo nižšou variabilitou. Hatchback ponúka v základe skromnejších 440 litrov. SW je v tomto smere najviac veľkorysý a prináša celých 550 litrov.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články