spot_img

Rady od job portálu 123jobs.sk na prácu v zahraničí

Nájsť prácu v zahraničí dnes nie je ťažké a ani náročné. Existuje množstvo agentúr, ktoré vám sprostredkujú zamestnanie v cudzine. Aj keď vám dnes nič nebráni rovno vycestovať a nájsť si prácu v zahraničí je lepšie zamestnať sa prostredníctvom agentúry. Hľadanie práce na vlastnú päsť vám môže trvať dosť dlho a zväčša sa vám takto podarí nájsť menej atraktívne zamestnanie.

Preverte si dobre pracovnu agentúru

Pracovné agentúry disponujú aj pracovnými ponukami zo zahraničia. Vedia vám tak ponúknuť hneď niekoľko pracovných miest konkrétnej klasifikácie. Pokiaľ práve v ponuke nemajú miesto, o ktoré máte záujem môžete sa v agentúre registrovať a hneď ako pre vás budú mať vhodné zamestnanie kontaktujú vás – inzercia práce zadarmo.

Aj keď agentúra vyzerá seriózne je lepšie si jej dôveryhodnosť overiť. Spýtajte sa na konkrétnu agentúru známych, zistite si aké má referencie a ako sú s ňou jej klienti spokojní. Pozornosť zvýšte aj pri agentúrach s len kladnými hodnoteniami. Je celkom možné, že agentúra záporné alebo menej lichotivé recenzie nezverejňuje čo jej rozhodne na dôveryhodnosti nepridáva.

Nič neplatíte předem

V minulosti už u nás boli pracovné agentúry, ktoré za sprostredkovanie práce pýtali poplatky (nie malé) a nakoniec z práce v zahraničí nič nebolo. Našťastie je takýchto agentúr u nás čoraz menej. Ak si agentúra bude od vás pýtať poplatok za registráciu alebo za sprostredkovanie práce nič neplaťte a radšej sa obzrite po inej agentúre. Vy hľadáte prácu preto aby ste si zarobili, nie preto aby ste platili agentúre za to, že vám našla prácu.

Pracovné agentúry v zahraničí

Nemusíte hľadať prácu mimo hraníc Slovenskej republiky len v tunajších agentúrach. Pracovné agentúry sú aj v zahraničí. Stačí ich len nájsť a osloviť. V závislosti od krajiny kde sa chcete zamestnať môžete očakávať aj kvalitu týchto agentúr. V krajinách, kde je nezamestnanosť nízka poskytujú agentúry množstvo dodatočných služieb (zoženú vám ubytovanie, vybavia vám odvoz z letiska alebo vás vyzdvihnú osobne, pomôžu vám vybaviť potrebné dokumenty, …). Krajiny, kde je nezamestnanosť vyššia sa s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť dostať do sídla agentúry sami a aj osobne si hľadať ubytovanie a pod. Preto si vyberajte zahraničnú agentúru na sprostredkovanie práce aj podľa dodatočných služieb, ktoré klientom ponúkajú.

Dobré je ak si agentúru v zahraničí tiež preveríte. Recenzie a hodnotenia vám pri tom isto pomôžu. V niektorých krajinách je povinné aby boli pracovné agentúry členmi zväzov, čo môže zaručovať solídnosť agentúry.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články