spot_img

Zhadzujete povianočné kilá? Poradíme vám, ako a kedy sa správne vážiť

Hovorí sa, že nový rok znamená aj nové začiatky. Po Vianociach každoročne nastáva ten správny čas pre diétu na chudnutie. Kto si užíval voľno spolu s horou zemiakového šalátu a rôznymi inými lahôdkami, vrátane tradičných vianočných cukroviniek, vie presne, o čom je reč. Ak sa teda vaše povianočné predsavzatia viažu k diéte na chudnutie, poradíme vám ako a kedy sa správne vážiť na klasickej osobnej váhe, alebo na modernej digitálnej váhe

Možno ste sa práve zamysleli nad tým, aké asi vedomosti potrebujete na to, aby ste sa postavili na váhu a zistili presné údaje o vašom tele. Nuž, možno je to zložitejšie, ako by sa na prvý pohľad zdalo.

Slovo “diéta” neznie príjemne

Cestu k vysnenej postave a ideálnej váhe predstavuje predovšetkým zdravý životný štýl, ktorý treba dodržiavať pravidelne, nie ďalšia v poradí  diéta na chudnutie. Už samotné slovo “diéta” nášmu mozgu spôsobuje stres a vyvoláva v nás pocity nepohodlia, či dokonca hladu. Udržiavať si telo, myseľ i hmotnosť v kondícii praktizovaním preventívnych zásad a opatrení má ako jediné skutočný zmysel. Týmto spôsobom sa vyhneme jo-jo efektu a vykročíme von zo začarovaného kruhu, ktorý má podobu nestálych váhových premien. Prirýchle chudnutie, ktoré sa strieda s opätovným naberaním tukovej hmoty sa prejaví ovisnutou kožou, ktorú často zdobia aj viditeľné strie. 

Na stránke Tipli.sk nájdete pestrú ponuku obchodov, zľavových kupónov a letákov, vďaka ktorým budú vaše nákupy vždy výhodné. V množstve ponúk na www.tipli.sk vám pomôžu zorientovať sa obľúbené “Tipy k nákupom”. Výber vhodnej osobnej váhy tak bude pre vás jednoduchší, zábavnejší a ešte aj niečo ušetríte.

Neváhajte postaviť sa na digitálnu osobnú váhu

Možno máte doma ešte tradičnú osobnú váhu, ale verte, že adekvátne informácie o vašej hmotnosti vám podá digitálna váha. Obľúbená je tiež funkcia pamäti, kde zistené čísla predstavujú graf v závislosti na čase a vy máte prehľad o histórii a vývoji svojich tukových buniek. Doba technických vymožeností nás láka zabezpečiť si inteligentnú osobnú váhu. Takáto digitálna váha okrem merania percentuálneho zastúpenia tuku v tele, svalovej hmoty, kostí a vody, vám podľa nameraných výsledkov rozvrhne počet kalórií, ktoré máte prijať v rámci celodenného jedálnička. Tieto špeciálne prístroje však nemusíte mať k dispozícii doma, stačí sa raz za čas objednať na analýzu hmotnosti k odborníkovi vo vašom okolí. 

Pestrá ponuka váh v Lidl eshope

Na eshope Lidl nájdete v sekcii “Domácnosť – Osobná starostlivosť” pestrú ponuku osobných Lidl váh v rôznych cenových reláciách. Váha z Lidl môže byť jednoduchá osobná váha v prevedení bambus, sklo, či nehrdzavejúca oceľ. V ponuke nájdete dokonca aj Lidl váhu hovoriacu, v dostupných jazykoch: angličtina, maďarčina, slovinčina, čeština, slovenčina, v rôznych farebných variantoch. Aj Lidl leták, ktorý nájdete dostupný tiež ako Lidl leták online, často ponúka rôzny tovar, týkajúci sa osobnej starostlivosti, a to za výhodné akciové ceny. Lidl leták si môžete prelistovať online aj na stránke Tipli.sk. Ak pri diéte na chudnutie potrebujete zistiť aj parametre ako je telesná hmotnosť, tuk, voda, podiel svalov, kostnej hmoty a spotreby kalórií, v tom prípade siahnite radšej po diagnostickej váhe. 

Ako sa vážiť a kedy sa nevážiť

Naozaj nemá zmysel vážiť sa každý deň, ba dokonca niekoľkokrát denne. Telesná hmotnosť človeka sa v priebehu dňa neustále mení a kolíše a jej prechodný nárast nemusí vždy znamenať, že vaše chudnutie stagnuje, alebo že ste dokonca pribrali. Výkyvy spôsobuje príjem tekutín a potravy. Držte sa pravidla, že sa budete vážiť ráno, v spodnom prádle a po použití toalety. Na váhe sa nepredkláňajte, nestojte na špičkách, ani na pätách. Zostaňte bez pohybu niekoľko sekúnd, kým prístroj sníma vaše kilogramy. Pre porovnanie rozdielu váhy s časovým odstupom si výsledky zapisujte. 

Nezabúdajte, že v živote sú dôležitejšie veci, ako hodnota na displeji. Snažte sa zachovať pokoj a pokračovať vo vašom snažení, výsledky sa určite dostavia.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články