spot_img

4 spôsoby, ako zaplatiť nový byt alebo dom

Niektorým vyhovuje život v prenájme. Mnoho iných ľudí ale túži po vlastnom domove. Nezáleží na tom, či ide o dom alebo byt. V každom prípade na to budete potrebovať peniaze. Veľa peňazí. Dnes sa pozrieme na štyri metódy, ktorými môžete financovať svoje vysnívané bývanie. Myslieť pritom musíte na úrokovú sadzbu, dĺžku fixácie, dobu splácania a ďalšie podmienky daného úveru.

Hypotéka

Účelová pôžička na bývanie je najčastejšou možnosťou. Nevýhodou je, že musíte mať aspoň 20% hodnoty nehnuteľnosti. Nehnuteľnosť musíte dať ako zástavu a splniť požiadavky banky na váš mesačný príjem. To je najväčší kameň úrazu, ale ak pekne zarábate a nemáte iné pôžičky, nemusíte sa ničoho obávať. Rozhodne sa jedná o najčastejšiu možnosť pri financovaní nehnuteľnosti.

Úver zo stavebného sporenia

Druhou (a veľmi obľúbenou) možnosťou je úver zo stavebného sporenia. Ak ste si pred rokmi zariadili stavebné sporenie, teraz ho môžete naplno využiť. Sporiteľne väčšinou ponúkajú oveľa nižšie úroky, ale záleží veľa na tom, ako dlho si sporíte a koľko financií máte na účte. Dávajte si pozor na RPMN, pretože ročný úrok môže vyjsť drahšie ako u bežnej hypotéky. Na to si musíte dať veľký pozor.

Spotrebiteľský úver

Tento typ pôžičky je oveľa lepší na rekonštrukciu. Vyznačuje sa vysokým úrokom, ktorý určite nechcete platiť pri svojom domove. Splátky sú vysoké, ale nemusíte sa obávať zástavy nehnuteľnosti. Pri kúpe nehnuteľnosti by to ale mala byť posledná možnosť, ktorú využijete. Uvidíte, že sa vám to vďaka vysokému úroku neoplatí. A podmienky všeobecne u týchto pôžičiek nebývajú dobré.

Hotovo

Ak máte veľké šťastie, môžete samozrejme financovať nehnuteľnosť z vlastného vrecka. Tento typ je pochopiteľne najlepší, pretože nebudete nikomu dlhovať a nemusíte ani dávať nehnuteľnosť do zástavy. Ak viete o tom, že si chcete zaobstarať domov dlho dopredu, začnite šetriť. Jedného dňa sa vám to môže veľmi vyplatiť. A do kúpy sa budete môcť pustiť okamžite, až budete mať našetrené.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články