spot_img

Ako si vybrať detský kočík

Moderný trh ponúka obrovský výber detských kočíkov a šťastní rodičia sa snažia vybrať to najlepšie pre svoje dieťa, takže takáto rozmanitosť spôsobuje ťažkosti. Preto by ste si pred kúpou mali určiť hlavné kritériá, na ktoré by ste sa mali zamerať predovšetkým. Kočíky sú tiež dostupné za prijateľnú cenu.

Hlavné kritériá pre nákup kočíka určuje niekoľko faktorov.

Bezpečnosť a pohodlie dieťaťa

To zahŕňa mäkké polstrovanie, priestrannú a zateplenú kolísku na spanie či vychádzkovú sedačku s tvrdými a dostatočne vysokými bočnicami. Zároveň by mali byť dobre vetrané, neprepúšťať vlhkosť a mať pevnú pelerínu s odklápacou časťou. Taktiež by mal byť kočík vybavený hlbokou kapucňou. Je lepšie si vybrať priedušné materiály s vlastnosťami odpudzujúcimi vlhkosť (bambusová viskóza, polyester atď.).

Venujte pozornosť bloku chôdze, ktorý je hlavným prvkom kočíka. Musí mať pevné nastaviteľné bezpečnostné pásy, nastaviteľnú nožnú plošinu, aby nôžky bábätka mali pohodlne na stojane, a tiež madlo, ktoré zabráni vykĺznutiu bábätka zo sedačky počas spánku. Poteší aj nastaviteľný chrbát, aby ste v kočíku mohli spať aj sedieť. Chodiaca časť a kočík musia mať ochrannú kapucňu proti prachu a slnku, ako aj sieťku proti komárom. V prípade dažďa je súčasťou súpravy pláštenka.

Modely 3 v 1 majú autosedačku, ktorá vyzerá ako kolíska, takže ak často cestujete a beriete dieťa, mali by ste zvoliť túto možnosť. Autosedačka zabezpečí správnu polohu tela dieťaťa v aute a jeho bezpečnosť.

Pohodlie pre rodičov

To zahŕňa manévrovateľnosť. jednoduchosť manipulácie, prepravy a montáže kočíka, malé rozmery a hmotnosť (najmä pre ženy). V priemere modulárny kočík 3 v 1 váži 13 kg, takže ho bude pohodlne používať aj krehká mamička.

Dôležitým parametrom je nastaviteľná rukoväť, ktorej výška sa dá nastaviť podľa výšky. A ďalšie rukavice a teplé kryty na rukoväť a tašky na veci zvýšia pohodlie pri chôdzi.

Konštrukčná pevnosť

Práve táto vlastnosť zaisťuje stabilitu kočíka, najmä ak je dieťa aktívne – snaží sa vyliezť, postaviť sa, neustále sa točí atď.

Kočíky s veľkými a širokými kolesami sú spoľahlivejšie a stabilnejšie. Navyše jazdia plynulejšie a majú väčšiu priechodnosť, dobre sajú, takže bábätko bude spať pokojnejšie. Ako materiál pre kolesá sú najoptimálnejšie guma, silikón alebo gél. Tiež kolesá v 360 otočení vám umožnia chodiť po akejkoľvek ceste.

Preto je kúpa kočíka pre prvé dieťa zodpovednou úlohou, preto zvážte vyššie uvedené kritériá a užite si rodičovstvo!

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články