spot_img

Kľúčové faktory úspechu eshopu v roku 2023

Slovenský e-commerce trh je pomerne malý, ale neustále rastie. Hoci konkurencia nemusí byť taká veľká ako v iných krajinách, stále by ste sa mali snažiť byť najlepším. Získajte nových zákazníkov a udržte si ich použitím týchto stratégií.

Akú máte cieľovú skupinu?

Tajomstvo úspechu podnikania v elektronickom obchode (e-commerce) spočíva v pochopení zákazníckej cieľovej skupiny a v zameraní všetkého úsilia na to, aby ste ju zaujali. Namiesto toho, aby ste sa snažili prilákať široké publikum, vyberte si publikum špecifické pre váš malý podnik. Pochopte jeho záujmy a upravte svoju značku tak, aby spĺňala jeho potreby. 

S prieskumom vám môžu pomôcť rôzne nástroje SEO, ako napríklad Semrush alebo Ahrefs.

Nástroje pre e-commerce

Nástroje elektronického obchodu sú aplikácie, platformy a doplnky, ktoré pomáhajú majiteľom podnikov spravovať ich online obchody. Na tomto odkaze nájdete 4 nástroje pre e-commerce, o ktorých by ste mali vedieť.

Mobilné zariadenia na prvom mieste

Pandémia urýchlila náš prechod na elektronický obchod. Veľa ľudí začalo preferovať online nakupovanie najmä kvôli tomu, že nákup môžu vykonať kdekoľvek a kedykoľvek. Je teda jasné, že úspech vášho elektronického obchodu závisí od toho, či je vaša stránka prispôsobená pre mobilné zariadenia. Internetový obchod vhodný pre mobilné zariadenia vám pomôže poskytnúť zákazníkom bezproblémový zážitok z online nakupovania, nech sú kdekoľvek.

Investujte do marketingu v sociálnych sieťach

Sociálne siete môžu byť nesmierne účinné pri vytváraní povedomia o značke, rozširovaní služieb zákazníkom a generovaní nových potenciálnych zákazníkov. Facebook, Instagram a YouTube sú obľúbenými platformami marketérov na oslovenie špecializovaného publika a zvýšenie návštevnosti ich stránok. Rozšírte reklamu po týchto platformách.

Tip na dnes: Profesionálna zubná hygiena a bielenie zubov na stomatologickej klinike baclinic.sk.

Foto: elements.envto.com

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články