spot_img

Najlepšia kamarátka ma pripravila o prácu snov, končím s ňou

V práci dostala výpoveď a hľadala nové miesto. Aby svoje šance maximalizovala, rozhlásila to aj medzi svojimi priateľmi. A so svojou najlepšou kamarátkou Danou (37) na tému práce viedla nejeden rozhovor. „Sľúbila, že rozhodia siete, spýta sa aj u nich vo firme. Lenže uplynuli tri mesiace a ja som bola stále ešte na úrade práce. Nič zaujímavé na obzore,“ spomína Pavlína na krušné chvíle, kedy si musela požičiavať aj na nájom. Tým viac ju zasiahla informácia, čo si vypočula čírou náhodou.

V reštaurácii stretla Danu, ktorá tam bola na obede so svojou šéfovou. Poznala ju od videnia, tak si prisadla a dala sa s ňou do reči. „Keď som jej rozprávala, aké peklo zažívam s hľadaním miesta, povedala len, že je škoda, že som sa neozvala skôr. Vraj celkom dlho hľadala asistentku, ale to miesto nedávno obsadila. Nevzmohla som sa na slovo. Len som k Dane vyslala nechápavý pohľad a ona len sklopila oči k tanieru,“ rozpráva Pavlína, ktorú kamarátkina zrada veľmi zobrala. Ospravedlnila sa, že zabudla na nejakú schôdzku, a z reštaurácie náhlivo odišla.

„Dana mi potom volala, nech sa na ňu nehnevám. Že to nemyslela nijako zle. Len nechcela, aby nám spolupráca v rovnakej firme napríklad zničila priateľstvo. Na to jej teraz ale kašlem, evidentne žiadne nie je. Dobre vedela, že by to pre mňa bola práca snov. A tiež ako na tom som finančne. Túto zradu jej odpustiť nedokážem,“ je presvedčená Pavlína.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články