spot_img

Vysoké podpätky k lepšiemu orgazmu? Áno, ideálna výška je päť centimetrov, zistili vedci

Topánky s vysokými podpätkami nosia každý deň viac ako tretina žien. Vďaka nim sú ženy vnímané ako viac sexi a fyzicky atraktívne. Okrem toho im ale podpätky môžu zlepšiť milostný život. Podľa aktuálnej štúdie posilňuje nosenie zhruba päťcentimetrových podpätkov svaly panvového dna, čo nielen podporuje lepšiu sexuálnu stimuláciu, ale aj silnejší orgazmus.

Z prieskumu odborníkov z Univerzity Fu-Tan v Šanghaji, na ktorom sa zúčastnilo 1 263 žien, vyplýva, že 37 až 69 percent dám nosí topánky na vysokom podpätku každý deň. Milovníčky vysokých podpätkov sú všeobecne muži vnímané ako atraktívnejšie a viac sexy. To dokazujú aj rôzne prieskumy. Podľa staršej štúdie francúzskych odborníkov uverejnenej v odbornom žurnále Archives of Sexual Behavior boli napríklad muži oveľa ľahšie odpovedať na prieskumy verejnej mienky, pokiaľ bola opýtajúca sa žena na podpätkoch. Dámy na ihlách tiež oveľa rýchlejšie upútali mužskú pozornosť v bare. V nadväzných štúdiách potom muži, ktorým boli predložené fotografie žien, častejšie spájali krásu, väčšiu fyzickú atraktivitu i vyššiu ochotu na randenie práve k fotkám žien vo vysokých podpätkoch.

„Muži reagujú hlavne na vizuálne podnety, preto pokiaľ chce žena upútať mužskú pozornosť, všeobecne sa jej to lepšie podarí v topánkach na vysokých podpätkoch. Taká obuv totiž ovplyvňuje držanie tela, ženy vyzerajú opticky štíhlejšie a vyššie,“ dodáva k poznatkom Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz.

Topánky s vysokými podpätkami môžu zlepšiť sexuálny život

Nosenie topánok s vyššími podpätkami môže mať pozitívny vplyv na ženský sexuálny život. Podľa najnovšieho výskumu odborníkov z Univerzity Fu-Tan v Šanghaji nosenie zhruba päťcentimetrových podpätkov pomáha ženám lepšie dosahovať orgazmus. Prekvapivý poznatok pritom vzišiel celkom náhodou, pôvodne sa totiž odborníci zamerali na to, ako nosenie topánok s rôznou výškou podpätku u žien ovplyvňuje svaly panvového dna. „Práve tieto svaly pritom hrajú v schopnosti ženy dosiahnuť vyvrcholenie av kvalite orgazmu významnú úlohu. Silnejšie svaly panvového dna sexuálny zážitok ženy zlepšujú, ochabnuté svaly naopak vedú k problémom pri milovaní a okrem iného aj k inkontinencii,“ vysvetľuje Adam Durčák.

Správna výška podpätku rovná sa lepší orgazmus

Nosenie asi päťcentimetrových podpätkov podľa zistení vedcov podporuje také držanie tela, pri ktorom sa svaly panvového dna opakovane samovoľne sťahujú, čím sa posilňujú. Najväčší efekt bol pozorovaný u žien, ktoré v takýchto topánkach trávili aspoň osem hodín denne. Pri nižších, ale aj vyšších podpätkoch rovnakej stimulácie vypozorovaná nebola. Aj napriek tomuto zaujímavému benefitu je však dobré pamätať na to, že vysoké podpätky nie sú pre dlhodobé nosenie ideálne. Podporujú bolesti chrbta a spôsobujú rôzne degenerácie svalov a kĺbov od členkov až po bedrá, nehovoriac o negatívnom vplyve na nožnú klenbu.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články