spot_img

Odborníčka na monogamiu prezradila: Overené stratégie, ktoré znižujú riziko nevery

Lucia O’Sullivan sa dlhodobo venuje bádaniam v sexuálnej oblasti a svoju pozornosť zameriava hlavne na štúdium monogamie. Na základe toho vypozorovala tri stratégie, ktoré môžu fungovať ako prevencia nevery.

O týchto technikách Lucia O’Sullivan prehovorila v rámci podcastu Sex & Psychology. Síce nie je možné predvídať, či sa vo vzťahu niekedy neobjaví nevera, ale z jej pozorovania vyplýva, že je možné urobiť niektoré preventívne kroky, ktoré možnosť nevery znížia. Jej zistenia sa zakladajú na štúdiu monogamných párov.

Úplným základom podľa odborníčky však je, aby si pár vôbec definoval, čo pre nich znamená podvádzanie a nevera. Každý človek totiž môže význam týchto slov vnímať inak.

Tri stratégie, ako sa vyhnúť nevere, ktoré u párov fungujú, sú:

Je dôležité zamerať sa na partnera, uvedomovať si jeho dobré vlastnosti, to, aký je úžasný a investovať do vzťahu čas a energiu. Chodiť na rande a budovať ďalšie formy intimity.
Pokiaľ je človek priťahovaný k niekomu inému, odporúča odborníčka zamerať sa u tejto osoby naopak na jej negatívne stránky a vlastnosti.
Tretím bodom je uvedomenie si možných následkov a toho, čo by človek stratil, ak by sa nevery skutočne dopustil.
Podľa Lucia O’Sullivan je dôležité ovládnuť svoje pudy a pokiaľ nás niekto priťahuje, je lepšie sa držať v spovzdiali a zbytočne sa nevystavovať kontaktu s danou osobou.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články