spot_img

Nákladná preprava a poškodenie zásielky? Takto sa to robí správne!

Nie je žiadna novinka, že ľudia sa o svoje zásielky obávajú. S niektorými zásielkami je zle zaobchádzané, iné sa z ničoho nič stratia a ďalšie prídu otvorené. Vidieť mnoho videí z rôznych spoločností a letísk, kde si vaše kufre hádžu tiež veľmi na dôvere nepridá. Nákladná preprava je aj o manipulácií s tovarom. My vám ukážeme, ako sa to má správne robiť.

Logistické procesy od A po Z

Akonáhle prepravná spoločnosť získa informácie o vašej zásielke, zaväzuje sa, že ju prepraví. Predtým, ako sa ponuka k preprave dostane ku danej logistickej spoločnosti, je potrebné kontaktovať špeditéra. Jeho úlohou je, že dokáže vybrať správnu prepravnú spoločnosť, ktorá spĺňa požadované kritéria. Následne je na rade prepravná spoločnosť, ktorá musí potvrdiť, že spĺňa všetky náležitosti potrebné na uskutočnenie prepravy zásielky.

Prepravná spoločnosť má taktiež za úlohu naplánovať optimálnu trasu, ktorou je nákladná preprava organizovaná. Pripraviť vašu zásielku k odoslaniu sa vykonáva za dodržiavania prísnych podmienok, ktoré prepravné spoločnosti musia dodržiavať. Len vďaka tomu sa vaša zásielka nestretne s odmietnutím. Zároveň všetko prebehne správne a bezproblémovo. Ako bonus získate od dopravnej spoločnosti možnosť sledovania zásielky v preprave.

Čo nasleduje potom?

Odovzdanie zásielky do rúk prepravnej spoločnosti je prvým krokom k úspešnej prepravnej operácií. Akonáhle prepravná spoločnosť od vás preberie balík, má za úlohu vykonať niekoľko krokov. Tie sa vykonávajú ešte predtým, ako sa zásielka, vôbec, dostane do vozidla určeného na prepravu. Postup spomínaných krokov je nasledovný:

  • Skontrolovať správnosť štítka na zásielke
  • Skontrolovať správnosť označenia nákladu
  • Uistiť sa, že sú splnené špeciálne požiadavky
  • V prípade potreby sa vykonáva kontrola teploty
  • Kontrola počtu kusov nákladu a ID zásielky
  • Následne prebieha nakladanie zásielky do vozidla

Od dverí k dverám

Ide o názov prepravného procesu, ktorého úlohou je vyzdvihnúť zásielky na adrese odosielateľa a priniesť ju na adresu prijímateľa. Aj keď to vyzerá jednoducho, tento proces obsahuje množstvo malých a komplikovaných procesov. Avšak, len vďaka ním si môžete byť istý, že sa vaša zásielka dostane do cieľa v nepoškodenom stave. Čo sa všetko počas procesu deje?

Prepravný postup od dverí k dverám si vyžaduje veľa plánovania, starostlivosti a presnosti, aby sa zabezpečilo bezpečné doručenie zásielok do ich konečného miesta. Spomínali sme štandardné postupy, ktoré musia byť prísne zavedené a prísne dodržiavané. Len tak sa zabezpečí hladký priebeh procesu a zníži sa rizoko hlásenia incidentov. Tieto postupy sú kontrolované časom, aby bola cela preprava najefektívnejšia a najbezpečnejšia.

Hlavný operačný plán

Pri dodržiavaní osvedčených postupov pre konkrétnu funkciu, ako je manipulácia s nákladom, je nevyhnutné mať hlavný operačný plán. V praxi to vyzerá tak, že pre manipuláciu s nákladom opisuje procesy na rôznych úrovniach, ktoré sa podieľajú na preprave nákladu. Vďaka tomu sa umožní systematický tok od odosielateľa k príjemcovi. Laicky povedané, všetko funguje tak, ako má a vaša zasielka nezostane nikde visieť.

Malý tip

Nákladná doprava si zakladá na správnej manipulácií so zásielkami. Ak sa niekedy rozhodnete kontaktovať priamo prepravnú spoločnosť, pýtajte sa, či má za sebou školenia alebo kurzy na správnu manipuláciu so zásielkami. Ak ich zamestnanci prešli takýmto školením, môžete si byť istý, že sa vaša zásielka dostane do dobrých rúk a nebude s ňou nevhodne zaobchádzané.

Bonus v podobe poistenia

Niekedy môže byť všetko spravené dokonalo, no ľudský faktor alebo počasie plány prekazí. Niektorým veciam skrátka nejde predísť. Výnimkou nie je ani medzinárodná preprava. Našťastie si môžete zabezpečiť poistenie zásielky. Tým vám prepravná spoločnosť garantuje, že za poškodenie, stratu, či odcudzenie balíka získate kompenzáciu.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články