spot_img

Dlhší a objemnejší penis nemusí byť prianie z ríše snov. Operácia má však aj svoje nevýhody

Zázračné masti, pilulky, cvičenia ani dômyselné nástroje, ktoré by skutočne predĺžili pánsku pýchu, neexistujú, hoci ich existuje nespočetné množstvo. Jedinou možnosťou, ako docieliť pár centimetrov navyše, je takzvaná penoplastika. Čo obnáša?

Ak si predstavujete, že chýbajúce centimetre doplnia nejaká protéza, ste a omylu. Zasahovať do tela samotného penisu je veľkým hazardom. Došlo by totiž k poškodeniu toporivých teliesok potrebných na erekciu. A tak chirurgovia prišli na spôsob, ako pohlavný orgán predĺžiť inak. Hoci len o pár centimetrov.

Pomôže skalpel

Vystačí si s tým, čím muža obdarila sama príroda. Používajú metódu, pri ktorej operatívne uvoľnia dva závesné aparáty, ktoré pridržujú telo penisu pri lonovej kosti. Vďaka tomu vytiahnu hore skrytú časť penisu dole, čím dôjde k jeho predĺženiu. O koľko, to je u každého muža individuálne a nie je možné to dopredu odhadnúť. Podľa skúsenosti plastických chirurgov ale väčšinou platí, že čím je dlhší samotný penis, tým viac sa pri zákroku predĺži. V kľudovej fáze priemerne o dva až tri centimetre. Celý efekt ešte opticky umocní oholenie ochlpenia.

Do dĺžky aj do šírky

Aby bol zákrok viditeľnejší, vykonávajú lekári na prianie klienta spoločne s predĺžením penisu aj jeho zväčšenie. Či už injekciou kyseliny hyalurónovej do žaluďa, alebo aplikáciou vlastného tuku do podkožia údu. To samozrejme navýši nielen dĺžku zákroku, ale aj jeho cenu. Vyšplhať sa môže napríklad aj na 100 tisíc korún.

Existujú aj riziká

Tak ako všetky operácie, aj penoplastika má svoje negatíva. Od rizika problémov s anestéziou až po zle sa hojaci rez. Výnimočne môže dôjsť aj k zníženiu citlivosti pohlavného orgánu, zmene jeho tvaru alebo k ovplyvneniu erekcie. Preto je nanajvýš dôležité starostlivo vybrať skúseného chirurga. Čo sa aj tak objaví vždy, to sú pooperačné opuchy a modriny. Väčšinou čoskoro dní zmizne, ale niekto s nimi môže bojovať dlhšie.

Pracovná neschopnosť trvá zhruba dva týždne a potrebná sexuálna abstinencia je ešte dlhšia. Lekári odporúčajú vyhnúť sa vzrušeniu aspoň štyri až šesť týždňov.

Má to aj svoje proti

Nevýhodou, ktorá predĺženie penisu sprevádza vždy, je jeho následná zvýšená mobilita. Preťaté väzy už nedržia penis tak pevne, takže sa rýchlejšie pohybuje zo strany na stranu, čo nie je pri sexe príliš praktické.

U niektorých klientov navyše môže predĺženie spôsobiť psychické problémy. To ak čakali, že výsledok bude markantnejší. Preto operácii vždy predchádza okrem konzultácie aj bežný psychologický test.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články