spot_img

Coca cola – najlepší čistiaci prostriedok v domácnosti

Coca cola je najpopulárnejším sladkým nápojom na svete. Aj keď je určená hlavne na pitie tu jej využitie nekončí. Tento nápoj môžete použiť aj ako všestranný a vysoko účinný čistiaci prostriedok, ktorý si poradí s takmer akoukoľvek nečistotou.

Okná

Máte šmuhy na oknách alebo sprchové dvere samý fľak z vodného kameňa? Nalejte cola colu na handričku a pretierajte ňou okná. Kyseliny, ktoré nápoj obsahuje rozpustia všetku špinu. Nakoniec len okno umyte čistou vodou a vyleštite.

Škvrny na porceláne

Porcelán, na ktorom sa vám vytvorili škvrny stačí vyčistiť handričkou namočenou v tomto nápoji. Keďže ide o nápoj určený na pitie nemusíte sa po vyčistení trápiť zdĺhavým umývaním porcelánu. Môžete z neho hneď pokojne jesť alebo piť.

Chrómované povrchy

Potrebujete vrátiť lesk chrómovaným vodovodným batériám alebo sprchovým setom? Môžete na ne naliať coca colu a vyčistiť ich handričkou. Môžete použiť aj kombináciu alobalu s týmto nápojom. Alobal použite miesto handričky. Nalejte nápoj na povrch a prechádzajte po ňom alobalom. Dajte ale pozor, môže sa stať, že povrch poškriabete.

Hrdza

Povoliť hrdzavé skrutky je niekedy veľký problém. Ak ale namočíte skrutky do coca coly alebo na ne položíte handričku namočenú v nápoji a necháte pár hodín pôsobiť hrdze sa zbavíte jednoduchým zotretím. Týmto spôsobom odstránite hrdzu aj z oblečenia.

Toaleta

Jedným z najznámejších spôsobov použitia coca coly je čistenie záchoda. Aj keď sa to môže zdať vtipné je to pravda. Vylejte cca 2 l nápoja do záchodu (oblejte celú misu) a nechajte pár minút pôsobiť. Nakoniec spláchnite. Výsledok by ste mali vidieť hneď. Ak nie, nechajte colu pôsobiť pár hodín.

Žuvačka vo vlasoch

Žuvačka vo vlasoch nemusí hneď znamenať návštevu kaderníka a zmenu účesu. Prameň vlasov, v ktorom je prilepená žuvačka namočte do coca coly a nechajte chvíľu pôsobiť. Po pár minútach sa žuvačka začne rozkladať a vy by ste ju mali jednoducho dostať z vlasov preč.

Tak čo? Ešte stále máte chuť na pohár dobre vychladenej coca coly? Povráva sa, že dokáže rozpustiť zub. Nezabudnite na to keď si budete v ústach vychutnávať ďalší pohár tohto nápoja.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články