spot_img

Podlaha a jej vplyv na hodnotu nehnuteľnosti

Aká je najlepšia podlaha na zvýšenie predajnej hodnoty vášho domu? Či už predávate svoj dom alebo len uvažujete o tom, že by ste nahradili to, čo máte pod nohami niečím lesklým a novým, mali by ste starostlivo zvážiť, ktorý typ podlahy si vyberiete. Pretože na podlahe naozaj záleží. Niektorí odborníci sa v skutočnosti domnievajú, že to môže byť najväčší faktor, pokiaľ ide o návratnosť investícií. Podlaha okamžite  ovplyvňuje, či sa kupujúcemu bude dom páčiť alebo nie.

Drevené podlahy

Drevené podlahy sú jednou z najlepších investícií, ktoré môžete urobiť. Sú odolné, všestranné a väčšina kupujúcich ich miluje. Podľa realitných expertov je priemerná návratnosť investícií na inštaláciu drevených podláh približne 70 % až 80 % a drevené podlahy môžu zvýšiť predajnú cenu vášho domu až o 2,5 %. Ak máte v byte pôvodne parkety, určite ich nenahradzujte inou podlahovou krytinou.

Laminát

Ekonomická, atraktívna a dostatočne ľahká na to, aby fungovala vo viacposchodových domoch, laminát je všestranná podlaha, ktorá dobre funguje na rôznych miestach. Laminátové podlahy sú tvorené  doskami, ktoré sú vyrobené z kompozitu, prekryté tenkou vrstvou pravého dreva, alebo pri lacnejších výrobkoch obrazom pravého dreva.

Po položení sa laminát ľahko udržiava a jednoducho čistí. Pri správnej údržbe môže vyzerať veľmi pekne. V ponuke nájdete aj laminátové parkety. Laminát je tiež dobrou voľbou pre rodiny s alergiami. Nevýhodou v porovnaní s inými podlahami (ako je kameň alebo betón) je skutočnosť, že táto podlaha nie je obzvlášť odolná. Ak sa namočí, má tendenciu sa zdeformovať alebo napučiavať. A dá sa ľahko poškriabať.

Dlaždice

Aká je hodnota dlaždíc, kameňa alebo mramoru pri ďalšom predaji? Drevo môže byť kráľom, ale nie vždy tou najlepšou voľbou pre váš domov. Kupujúcich priťahujú najmä porcelánové dlaždice. Ich vysoká cena však zníži návratnosť investícií. Porcelánové dlaždice sú nielen drahšie, ale budete musieť zaplatiť aj za profesionálnu inštaláciu. Bežné projekty prestavby, ktoré využívajú porcelán, ako napríklad prestavba luxusnej kúpeľne, prinášajú priemernú návratnosť investícií 55 %.

Ak ste sa pýtali, či by mohla by vaša podlaha pridať hodnotu vašej nehnuteľnosti, tak odpoveď je jednoznačne áno. Realita je taká, že správna podlaha môže pridať tisíce eur k predajnej hodnote vášho domu. Naopak, nesprávny podlahový materiál môže byť všetko, čo je potrebné na to, aby ste odradili potencionálnych kupujúcich.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články