spot_img

Pripravte pokožku na leto

Leto klope na dvere a čo nevidieť je tu. Aj keď predstava teplých slnečných dní niekde pri mori alebo aj na kúpalisku je lákavá a neodolateľná pre našu pokožku to je poriadny šok. Slnečné lúče jej dávajú poriadne zabrať a pokiaľ sa chcete vyhnúť problémom, ktoré vám UV žiarenie môže spôsobiť je dobré pripraviť pokožku na leto.

Ak sa vám s prvými teplými dňami objavia na pokožke začervenané svrbiace miesta, pľuzgiere alebo žihľavka ide s najväčšou pravdepodobnosťou o alergiu na slnko. Ak chcete alergii na slnko predísť vystavujte kožu slnečným lúčom postupne, každý deň na pár minút a čas postupne predlžujte. Používajte opaľovacie krémy a pobyt na slnku minimalizujte v čase obeda, keď je slnko najsilnejšie.

Pripraviť pleť na slnečné lúče môžete aj ďalšími spôsobmi.

Strava

Zaraďte do svojho jedálničku ovocie a zeleninu s vyšším obsahom antioxidantov. Vplyvom slnečných lúčov dochádza v koži k vzniku voľných radikálov, ktoré poškodzujú kožu a okrem starnutia pleti sú aj dôvodom vzniku rakoviny kože. Antioxidanty v strave zachytávajú voľné radikály čím udržujú kožu zdravšiu, mladšiu a odolnejšiu voči UV žiareniu.

Hydratácia

Teplo a slnko pokožku vysušujú. Možno si to ani neuvedomujete, keďže sa vplyvom tepla potíte, ale je tomu tak. Pokožku pravidelne hydratujte. V súčasnosti zoženiete aj krém na opaľovanie pre alergickú pokožku s hydratačnými účinkami.

Ak trávite čas na pláži pri mori hydratácia kože by mala byť samozrejmosťou. Kombinácia slnečných lúčov a slanej vody pokožku vysušuje dvojnásobne, preto si na pláž zoberte aj ľahký hydratačný krém a aplikujte ho počas dňa na pokožku aj niekoľkokrát.

Peeling

Skôr ako bude leto v plnom prúde a vy sa začnete opaľovať doprajte si poriadny hĺbkový peeling. Pokožku zbavíte odumretých kožných buniek vďaka čomu bude koža lepšie dýchať a opálenie bude rovnomernejšie. Dopriať si peeling v lete nie je dobrý nápad. Koža je dosť namáhaná UV žiarením, netreba peelingom narúšať jej ochrannú bariéru.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články