spot_img

Ticho nadovšetko. Nové najtichšie prémiové práčky a sušičky Whirlpool Supreme Silenc

Na trh prichádza zásadná novinka tohto roku v kategórii prania a sušenia – nová generácia vopred plnených práčok a sušičiek Whirlpool Supreme Silence v najvyššej triede. Najtichšie práčky s priamo poháňaným ZenMotorom navyše šetria vodu, energiu aj pracie prostriedky. A poradí si nielen s nečistotami všetkého druhu, ale aj s baktériami, alergénmi a inými škodlivými mikroorganizmami, a to aj vtedy, keď bielizeň zabúdate dlho v bubne
Skvele ich dopĺňajú najtichšie úsporné kondenzačné sušičky s tepelným čerpadlom a technológiami, ktoré budú jemne rozmaznávať aj to najchúlostivejšie prádlo. Čistý minimalistický dizajn s čiernymi dvierkami a nakloneným ovládacím panelom s veľkým LCD displejom tvorí z oboch spotrebičov dokonalý tichý pár.

Práčky Supreme Silence

Vývoju nových práčok Supreme Silence predchádzali prieskumy vyvíjajúcich sa zákazníckych preferencií. „Tichý chod je vlastne to prvé a najdôležitejšie, čo zákazníkov zaujíma, keď si kupujú novú práčku. Podľa nezávislých prieskumov1 si 58 % zákazníkov vyberá novú práčku podľa miery hlučnosti. Pre 37% zákazníkov je dôležitá nízka spotreba energie aj vody, rovnako veľká skupina potom hľadá špecifické vlastnosti a funkcie. A 30% ľudí vyberá práčku aj podľa dizajnu a kvality prevedenia,“ uvádza Alžbeta Suchanová, komunikačná a PR manažérka Whirlpool CZ/SK.

Zenové ticho

„Počas prania novej práčky skoro nebudete počuť. Všetky modely práčok Supreme Silence sú zaradené do najnižšej triedy hluku A, a niektoré patria k vôbec najtichším na trhu, pretože dokonca aj pri odstreďovaní dosahujú maximálnu hlučnosť 65 dBA. Využívajú totiž najpokročilejší ZenMotor™ s priamym pohonom. Vertikálne aj horizontálne vibrácie navyše v maximálnej miere pohlcujú špeciálne navrhnuté bočné panely. Dokonca ani zásuvka na pranie nevydáva žiadne nepríjemné zvuky, pretože je vybavená tichým posuvom s mechanizmom Push To Open. Práčky majú aj špeciálny extra tichý program, takže môžete pokojne prať aj neskoro v noci bez obáv, že zobudíte deti alebo susedov,“ dopĺňa Darina Papáčová, produktová školiteľka spoločnosti Whirlpool.

Úspora energie, vody a pracieho prostriedku pri každom pracom cykle
Práčky Whirlpool Supreme Silence využívajú aj najnovšie technológie, ktoré umožňujú veľkú úsporu energie, vody a pracieho prostriedku. Napríklad senzorová technológia 6. ZMYSL šikovne prispôsobuje parametre prania momentálnej náplni, a tak šetrí až 45 % energie pri dokonalom výsledku prania.

WaterSave
Funkcia WaterSave zase šetrí pri každom pracom cykle vodu. Využíva systém sprchovania, pri ktorom sa oveľa účinnejšie rozpustí prací prostriedok a bielizeň sa dokonale vyplácha aj v menšom množstve vody.

AutoDose
Šetriť pomáha aj systém automatického dávkovania detergentu, ktorý vydrží až pre 26 pracích cyklov. Pri každom praní pomáha ušetriť až 30% pracieho prostriedku.

Najvyššia trieda A
Niektoré modely, ako napríklad špičková práčka Whirlpool W8 W946WB CS, majú aj rekordne nízku spotrebu elektriny – radí sa do vôbec najúspornejšej triedy A podľa nového systému energetických štítkov. A tiež do triedy A s najnižšou hlučnosťou.

Parné technológie pre maximálnu hygienu a sviežosť bielizne
Práčky Whirlpool Supreme Silence využívajú silu pary tromi spôsobmi. Funkcia Steam Hygiene odstráni aj bez chémie pomocou pary v závere pracieho cyklu až 99,9% baktérií, a ide použiť aj pri praní na nízku teplotu. Funkcia Steam Refresh je určená na osvieženie suchej bielizne parou. Krátko nosené alebo dlho uložené oblečenie zbaví počas 20 minút nepríjemných pachov, nadýcha ho a zbaví pokrčenia – na rozdiel od tradičného prania na to stačia iba dva poháre vody. Blahodarné účinky pary využíva aj unikátnu funkciu FreshCare+, ktorá sa postará, aby vypraná bielizeň, ktorá zostane v bubne, bola voňavá, mäkká, nezkrčená. A to až šesť hodín po dopraní. Vďaka tejto praktickej funkcii si môžete ísť pokojne zabehať alebo sledovať film. Funkciu totiž zapnete pred praním aj kedykoľvek počas prania a taktiež ju môžete kedykoľvek zrušiť.

Sušičky Supreme Silence

Aj nové najtichšie kondenzačné sušičky Supreme Silence s účinným tepelným čerpadlom budú rešpektovať vaše právo na pokoj a ticho. Využívajú najpokročilejší invertorový motor s priamym pohonom so zárukou 10 rokov (po registrácii). K zníženiu hladiny až na iba 59 dBA, čo je špička na trhu, prispievajú aj konštrukcie pohlcujúce hluk a remeselné spracovanie, ktoré minimalizuje vibrácie.

Majú unikátnu technológiu rovnomerného a šetrného sušenia 3DryTechnologyTM pomocou priestorových vzduchových trysiek. Nový typ zdvíhačov s otvormi pomáha vytvárať vzduchové vankúše, ktoré nadnášajú bielizeň, aby sa nepokrčili. Bubon má navyše unikátny bublinkový povrch, chrániaci textílie. Skvelá je aj prídavná funkcia proti zamotaniu bielizne. Takže vás už nemusia trápiť zapletené prestieradlá ani rukávy košieľ.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články