spot_img

Inteligentné hrdinovia domácnosti

Či už máte veľký dom alebo len celkom malú garsónku, nezaobídete sa bez pomocníkov, ktorí vám pomôžu deň čo deň s bežnou prevádzkou domácnosti. Teda pokiaľ si vyberiete tie pravé – nielen krásne, ale aj s technológiami pre hektický život v 21. storočí.

Ak práve teraz zariaďujete novú kuchyňu, alebo len hľadáte náhradu za staré spotrebiče, určite zvažujete celý rad možností. Vstavané? Voľne stojace? Nerezové? Alebo naopak v nejakej farbe? Nezabudnite sa však vedľa vzhľadu zamerať aj na to, čo nie je vidieť: teda na vyspelé funkcie.

„Napríklad inteligentná technológia 6. ZMYSL využíva senzory a pokročilé algoritmy a neustále vyhodnocuje prebiehajúce činnosti, či už doma periete, varíte, pečiete, chladíte alebo umývate riad. Spotrebiče s touto technológiou samé upravujú procesy tak, aby vás ušetrili nepríjemných prekvapení a nevydarených pokusov,“ radí Darina Papáčová, odborníčka Whirlpool. Stačí jednoducho zvoliť funkciu – ale často môžete aj to prenechať na automatickom programe, ktorý si poradí úplne sám a výsledok bude zakaždým dokonalý. Vám zostane čas na to, čo vás baví a je skutočne dôležité.

Pranie a sušenie

Ak často zabúdate a bielizeň na vás hodiny čaká v bubne, pripravte sa na to, že bude plná odolných záhybov a určite nebude práve voňať. Vlhké prostredie bez prístupu vzduchu je totiž doslova živnou pôdou pre baktérie, škodlivé plesne a ďalšie patogény, sprevádzajúce hnilobný proces. Pomôže jedinečná funkcia FreshCare+ pre osviežovanie vypranej alebo aj vysušenej bielizne jemnou parou a otáčaním bubna, aby zostala svieža, mäkká a nezkrčená, kým ju nebudete môcť vybrať z bubna. A funkciu FreshCare na prevzdušňovanie vypranej bielizne rotáciami bubna majú aj mimoriadne tiché vrchom plnené práčky, pre ktoré sa nájde miesto aj v tej najmenšej kúpeľni.

Chladenie

V poslednej dobe mnohí z nás riešia uchovávanie väčšieho množstva potravín. Okrem klasických chladničiek so šírkou a hĺbkou 60 cm si môžete vyberať aj z celého radu chladničiek s netypickými rozmermi, ktoré ale padnú do akejkoľvek veľkej kuchyne. Šikovnými kombináciami nadštandardnej šírky, hĺbky a výšky, totiž vznikla celá rada zaujímavých voľne stojacich aj vstavaných kombinovaných chladničiek so šírkou 60, 70 a dokonca aj 84 cm.

A v ponuke nechýbajú ani dizajnové lahôdky – praktické štvordverové „ameriky“ s možnosťami premeny časti mrazničky na chladničku alebo v mrazničku s tromi stupňami mrazenia podľa aktuálnej potreby. Priestorovo úspornejšou verziou sú chladničky typu „French Door“ s mraziacimi šuplíkmi.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články