spot_img

Ako pripraviť svoju záhradu na novú sezónu 2023

Hoci je zima stále v plnom prúde, jar už čoskoro začne klopať na dvere. No skôr ako vytiahnete svoje verné záhradné náradie a balíčky so semenami, je potrebné zvládnuť niekoľko jarných úloh. Pripravte sa na úspešnú sezónu 2023.

Skontrolujte vyvýšené záhony

Počas zimy môže pôda rozmočená od dažďa a snehu namáhať drevené rámy vyvýšených záhonov. Uistite sa, že všetky vaše záhony sú konštrukčne pevné a pripravené na umiestnenie rastlín a pôdy. V opačnom prípade vykonajte potrebné opravy.

Máte dosť náradia?

Rovnako ako vy, aj vaše záhradné náradie trpezlivo čakalo na ďalšiu sezónu. Predtým, ako sa sezóna výsadby naplno rozbehne, dajte svoje záhradné náradie do špičkovej formy. Nepotrebujete vymeniť ochranné pracovné prostriedky? Dbajte na to, aby ste mali vždy k dispozícii rukavice – pracovať v záhrade bez nich nie je najpríjemnejšie. Skontrolujte, či sú motyky pevné a naostrené. 

Obráťte kompost

Je čas obrátiť kompost a skontrolovať, či je pripravený na použitie. Výroba vlastného kompostu je jednou z najlepších prírodných úprav pôdy a je zadarmo. Ak je kompost pripravený, určite neváhajte a rovnomerne ho rozsypte po záhrade.

Skontrolujte ploty, terasu a iné konštrukcie

Prejdite sa po pozemku a skontrolujte všetky konštrukcie, ktoré sa na ňom nachádzajú. Treba sa uistiť, že je všetko pripravené na novú sezónu. V prípade, že objavíte nejaké nedostatky, budete mať dostatok času na to, aby ste si ich opravy starostlivo naplánovali (čo sa týka časovej aj finančnej stránky). Ak chcete to najkvalitnejšie oplotenie alebo vstupné brány, obráťte sa na visio.systems.

Predpestovanie sadeníc

Vidieť, ako nové klíčky vyrastajú z kvetináčov na parapete vašej kuchyne, vám dokáže priniesť vlnu dopamínu. Nie všetky semienka začnú klíčiť v rovnakom čase, preto si nezabudnite pozrieť ich balenie, kde nájdete časový harmonogram rastu. Na podporu klíčenia namočte noc pred výsevom väčšie semená a semená s hrubým obalom do vody.

Pre nedočkavých

Na výsadbu niektorých druhov zeleniny nemusíte dlho čakať. Keď je pôda vhodná na obrábanie, vysaďte priamo akúkoľvek skorú jarnú zeleninu. Zelenina ako šalát, kel a špenát, vyklíči v chladnejšej pôde. Pri starostlivom plánovaní môžete mať zeleninu na jar, v lete aj na jeseň.

Príprava záhrady je často rovnako dôležitá ako samotná starostlivosť o vysadené rastliny. Sami dobre viete, že práca nezačína až v lete – netreba zaháľať. Čím lepšie sa pripravíte a čím viac práce spravíte vopred, tým lepšie sa vám bude záhradníčiť.

Kde nájsť kvalitné pracovné oblečenie za výhodné ceny? Spoločnosť Odevy pracovné ponúka pracovné vesty, topánky, ochranné prvky a o mnoho viac. Navštívte ich stránku a presvedčte sa o tom sami.

Foto: elements.envato.com

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články