spot_img

Vírivka do záhrady – ideálne miesto (nielen) na oddych

Predstavte si bublinkový hrejivý kúpeľ v jacuzzi. Priamo na vašej záhrade. Dokonalé miesto na oddych s blahodárnymi účinkami pre naše telo aj myseľ. Ideálny priestor v ktorom vypnete hlavu, zabudnete na každodenné problémy a vychutnáte si prítomný okamih. To je vírivka na vlastnej záhrade.

Jacuzzi® si svojich obľúbencov nájde veľmi ľahko. Ak patríte medzi jeho pravidelných návštevníkov a rozmýšľate nad zaobstaraním vlastnej vírivky do záhrady, mohli by pre vás nasledujúce riadky byť užitočné. Dozviete sa v nich ako si vybrať kvalitnú vírivku, na čo si dať pozor a tiež to, čo všetko vám pravidelný kúpeľ vo vírivej vani prinesie.

Bonusový tip: Ak rozmýšľate aj nad kúpou bazénu, neprehliadnite ponuku bazénov swim spa. od HOTTUB Sauna & Wellness® Bazén ktorý spája plávajúcu a relaxačnú vírivú časť do jedného fungujúceho celku.

Na kvalite vírivky jednoducho záleží

Kvalita vírivky je dôležitá. Máme na to hneď niekoľko dôvodov. V prvom rade vám vydrží oveľa dlhší čas. Jej prevádzkové náklady bývajú spravidla výrazne nižšie. A to najhlavnejšie je to, že samotný zážitok z bublinkového kúpeľa je neporovnateľný. Ako rozpoznať kvalitnú vírivku od nekvalitnej? Toto sú základné znaky:

1.    Nie je nafukovacia

Investovať do vírivky vyrobenej z pevných materiálov sa jednoznačne oplatí. Zážitok je neporovnateľný a o dobe jej trvácnosti nehovoriac.

2.    Je nenáročná na čistenie

Kvalitné vírivky disponujú dôkladne premyslenou technológiou, ktorá pomáha udržovať vodu priezračne čistú a hygienicky nezávadnú. To všetko s miminálnym množstvom potrebnej chémie na čistenie vody a vašou nutnou aktívnou starostlivosťou.

3.    Má dostatok rôznych masážnych trysiek

Myslím, že sa nebudem mýliť ak poviem, že čaro vírivky spočíva práve v tom, čo s nami dokážu prítomné masážne trysky. Bublinková masáž je tým intenzívnejšia a kvalitnejšia, čím viac masážnych trysiek v jacuzzi nájdeme. Samozrejme záleží aj na tom, aby bolo zastúpených čo najviac ich druhov, v ideálnom prípade všetky. Konkrétne priamo masážne, vzduchové, rotačné a zmiešané. Všetky sú špecializované na iný druh činnosti a práve ich kombináciou sa dosahuje perfektný masážny výsledok.

4.    Ohrev vody za každého počasia by mal byť samozrejmosťou

Kvalitu vírivku spoznáte aj s tým, že si príjemný kúpeľ môžete vychutnať v každom ročnom období. Či už počas prijemného letného večera alebo uprostred treskúcej zimy. Ohrev vody totiž zaručí teplú vodu za každého počasia nezáležiac od vonkajšej teploty.

5.    Kvalitný termokryt

Kvalitný termokryt je dôležitou súčasťou dobrej vírivky. Nielen, že chráni vodu pred mechanickým znečistením, jeho rovnako dôležitou funkciou je zabrániť zbytočnému úniku tepla či vlhkosti. Okrem práce s čistením sa vám teda postará aj o zbytočné nenavyšovanie spotreby energie. Dve muchy jednou ranou, teda krytom.

A čo všetko vám pravidelný kúpeľ vo vírivke prinesie?

●      Neskutočný relax a pohodu

V prvom rade je kúpeľ vo vírivke spôsob, ktorým vám zaručene pomôže vypnúť nekonečný prúd myšlienok, zabudnúť na každodenné starosti, na chvíľu nemyslieť na to, čo vás kedy čaká a užiť si naplno prebiehajúci moment. V krátkosti prináša príjemný pocit pohody a odstraňuje stres či nervozitu

●      Príjemné romantické večery vo dvojici či zábavné chvíle s priateľmi

Vírivka má aj spoločenský aspekt. Vytvára skvelé prostredie na príjemné pohodové večery vo dvojici, ale rovnako sa hodí ako zaujímavé spestrenie garden párty v spoločnosti tých najlepších priateľov. Oceníte ju v obidvoch prípadoch

●      Množstvo zdravotných benefitov

Pravidelný kúpeľ vo vírivke má pre vás množstvo zdravotných prínosov. A to rovnako na fyzickej ako na psychickej úrovni. Od pomoci pri bolestiach s pohybovým aparátom, reumatických problémoch, tráviacich ťažkostiach cez upokojenie nervového sytému, odstránenie úzkosti až po zmiernenie migrén, bolesti zubov a mnoho ďalšieho.


Dříve byly vířivé bazény většinou jen na hotelích a wellnes centrech, dnes je možné si pořídit vlastní vířivku již od 12 000 kč.


Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články