spot_img

Prečo sa poradiť s odborníkom pri výbere vozidla na prepravu?

Rôzne druhy tovaru si vyžadujú rozdielne typy nákladnej prepravy. Preprava zásielok tak závisí od viacerých faktorov, ktoré sú navzájom prepojené. Vytvoriť súlad medzi špedičnými úkonmi však nie je jednoduchá záležitosť. Z akého dôvodu by distribučný reťazec spoločnosti mala prevziať do rúk kvalitná špedičná firma? Zistite, aký postup aplikuje odborník pri výbere vozidla na prepravu.

Špedícia a správny spôsob dopravy

Logistické riadenie je pre podnik veľmi dôležité. Efektívne využívanie správnych nákladných vozidiel šetrí čas a znižuje náklady na prepravu a logistiku. Práve dobrá špedičná spoločnosť poskytuje široké portfólio služieb, medzi ktoré patrí aj voľba najvhodnejšieho druhu dopravného prostriedku, pri transporte tovaru z bodu A do bodu B. Špedícia zároveň myslí na administratívne činnosti, špecifické požiadavky klientely, či vzdialenosť cieľového miesta doručenia na vnútroštátnej alebo medzinárodnej úrovni.

Výber dopravného prostriedku ovplyvňuje niekoľko faktorov. Pokiaľ je potrebný expresný transport, špedičná firma musí prehodnotiť viaceré premenné, aby očakávané doručenie tovaru nepodľahlo omeškaniu. Patrí sem tiež bezpečnosť a ochrana zásielok. Niektoré výrobky si vyžadujú špeciálne zariadenia a opatrenia, aby počas prevozu nedošlo k ich poškodeniu – napríklad také potraviny podliehajúce skaze sa pri preprave nezaobídu bez chladiarenského vozidla. Do charakteristiky tovaru sa radí aj hmotnosť a rozmery tovaru, či je zásielka krehká, vysokohodnotná alebo dokonca riziková. Špedičná spoločnosť zistí všetky parametre a na základe dlhoročných skúseností sa rozhodne pre ten najlepší typ nákladnej prepravy.

V závislosti od miesta určenia sa preprava zásielok uskutočňuje pomocou cestnej, leteckej, lodnej a za niektorých okolností aj železničnej dopravy. Je tu tiež možnosť kombinácie dopravných prostriedkov no vo výsledku je dôležité, aby špedícia urobila správny výber a efektívne vyhovela všetkým požiadavkám a časovým rámcom. Akými vlastnosťami teda disponuje každá z rôznych druhov nákladnej dopravy?

Špedičná spoločnosť pomáha zvoliť najvhodnejší typ nákladného vozidla

Je zrejmé, že zamestnanci v rozličných priemyselných odvetviach majú na starosti množstvo pracovných úkonov. Keby každá spoločnosť musela riadiť vlastný dodávateľský reťazec, pravdepodobne by to znížilo kvalitu ich ďalších ponúkaných služieb. Ak zodpovednosť za transport tovaru prevezme špedičná firma, zákazník sa tak môže naplno venovať svojim prioritám. Preprava zásielok pod dohľadom odborníka prebieha bezpečne, zodpovedne a na profesionálnej úrovni.

Vozový park špeditéra by mal obsahovať niekoľko účelných vozidiel. Zaraďuje sa sem napríklad flexibilná skriňová dodávka. V „boji“ proti nepriaznivým poveternostným podmienkam si prakticky poradí plachtová dodávka. Ak má tovar väčší objem, základné dodávky niekedy nepostačia. V tomto prípade sa špecialisti rozhodujú pre ťahače s návesmi či kamiónovú súpravu. Ich nosnosť je značne vyššia a vnútro vytvára postačujúci priestor pre rozsiahly tovar.

Lodná nákladná doprava patrí medzi tie najstaršie. Preprava loďou je nákladovo efektívna a vďaka lodným kontajnerom bezpečná. Medzi nedostatky však môžeme zaradiť dlhý čas, pokým sa tovar dostane na cieľové miesto doručenia. Transport nákladným lietadlom je v dnešnej dobe často využívaný, najmä pre jeho rýchlosť. Cena za leteckú nákladnú prepravu je ale spomedzi všetkých dostupných druhov cenovo najvyššia. Pri spolupráci so spoľahlivým špeditérom nie je dôvod na obavy, pretože odborníci sa snažia zladiť všetky aspekty vývozu, aby konečná cena a čas dodania boli čo možno najideálnejšie.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články